[PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większego

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: [PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większego

Postprzez raphi » Pn lut 24, 2014 6:07 pm

goramo napisał(a):Małe aku w takim moto jak Blady ma jednak pewien sens - to jest superbike budowany z myślą o zapierdalaniu. Każdy gram urwanej masy się liczy....

To o co więc chodzi przy naszych krowiastych blaszanych pierdzipędach? Pewnie przełożyli elektrykę z bladego wraz z silnikiem - bez wysilania się. I mamy 252 kg ale za to lekką elektrykę Obrazek
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: [PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większego

Postprzez goramo » Wt lut 25, 2014 7:35 am

:thumbup:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: [PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większego

Postprzez marcin » So mar 01, 2014 11:28 am

Cześć :) Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowi, żeby zamontować pod kanapą baterię z wkrętarki akumulatorowej ok 3 Ah w technologii Li-Ion, która była by podpięta do klem akumulatorav(na stałe jakimś grubszym kablem). Zwiększy to trochę pojemność i prąd rozruchowy i mam nadzieję że zmniejszy spadek napięcia podczas rozruchu- a to wszystko dla mocniejszej iskry. Dobrze kombinuję???
Avatar użytkownika
marcin
Użytkownik
 
Posty: 164
Dołączył(a): Śr sie 10, 2011 10:04 pm
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Imię: Marcin
Motocykl: CBF 1000A

Re: [PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większego

Postprzez raphi » So mar 01, 2014 12:15 pm

Dobrze. ale wiedz, że alternator będzie miał więcej do naładowania, czyli będzie bardziej obciążony.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Odp: [PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większeg

Postprzez trampek » So mar 01, 2014 12:45 pm

raphi napisał(a):To o co więc chodzi przy naszych krowiastych blaszanych pierdzipędach? Pewnie przełożyli elektrykę z bladego wraz z silnikiem - bez wysilania się. I mamy 252 kg ale za to lekką elektrykę Obrazek


Ostatnio rozmawialem z goru motocyklowym w Hondzie i powiedział, że to jest właśnie sedno problemów z palonymi alternatorami. Caly dół silnika wiec i alternator jest z bladego, do którego jako do zapierdalacza nikt nie przewidywał montowania setki elektro gadżetów. Dlatego tez m.in. grzane manetki hondowskie na niskich obrotach silnika się wyłączają. A jak ktoś zamontuje grzane oxfordy, gniazdo zapalniczki, navi i jeszcze lata w korku na dlugich z tym wszystkim to ma jak w banku, że alternator się spali prędzej niż poźniej. I tyle.
Avatar użytkownika
trampek
Maniak
 
Posty: 1879
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2011 7:47 pm
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Brak
W siodle: <100 kkm

Re: [PYTANIE] Pojemności akumulatorów - montaż większego

Postprzez raphi » N mar 02, 2014 4:05 pm

Oczywiście, że tak. Pełna zgoda. Szukam dla siebie grzanych manetek i ostatnio myślałem by w ogóle z nich zrezygnować. I tak nie jeżdżę już prawie wcale nigdzie daleko...

A u mnie jest w zasadzie tylko olejarka, gniazdo zapalniczki i woltomierz (w sumie to nie wiem skąd wzięła się legenda o setkach czujników u mnie :-P)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 99 gości