Problem o odpowietrzeniem hamulca ABS NC700

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Problem o odpowietrzeniem hamulca ABS NC700

Postprzez Mav81 » So mar 31, 2018 5:35 pm

Witam
Mam problem z odpowietrzeniem modulatora ABS - chodzi o hamulec tylni. Pedał robi się twardy dopiero po 3 wcisnięciu.
Próbowałem podciśnieniem i nadciśnieniem z jednej i z drugiej strony. połączyłem też układ hydrauliczny z pominięciem modulatora ABS - wówczas problem z niknął. Czy ktoś wie czy w tym modelu do odpowierzenia modulatora ABS porzebne jest jego elektryczne odblokowanie/przełączenie?
Proszę o pomoc kogoś kto miał z tym styczność.
Dzięki
Mav81
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): So mar 31, 2018 5:29 pm
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda NC700XA
W siodle: <100 kkm

Re: Problem o odpowietrzeniem hamulca ABS NC700

Postprzez eNgine » Wt maja 22, 2018 5:49 pm

Raczej nic nie potrzeba, z tego co się orientuję, to modulator działa tak, że przy lekkim naciskaniu pedału hamuje sam tył (słabo), dopiero energiczne wciśnięcie załącza drugi obieg i hamuje też przód i wtedy wydaje się pedał twardszy.
Mam dokładnie taki sam efekt jak opisujesz i też wymieniałem płyn w zeszłym roku. Nie pamiętam czy identycznie się zachowywał przed wymianą - ale właśnie przez to że załącza przód lub nie można odnieść wrażenie jakby był lekko zapowietrzony.
Avatar użytkownika
eNgine
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 08, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Imię: Dominik
Motocykl: NC700XA
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości