Cbr 900 sc33 Psuje akumulatory

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Cbr 900 sc33 Psuje akumulatory

Postprzez Mathew13212 » N kwi 08, 2018 2:25 pm

Witam drogich forumowiczów bardzo chciał bym was prosić o wsparcie bo sam już sobie nie daje rady.
Ostatnio podczas jazdy poluzowała mi sie masa tutaj w załupku przy przekaźniku spalił sie tam bezpiecznik który wymieniłem i było ok
Motorem normalnie jeździłem przez 2 dni po czym chciałem rano troszkę polatać przekręcam kluczyk a tam nawet kontrolki sie na zapaliły nie majac duzo czasu podładowałem troszke akumulator prostownikiem i odpaliłem moto z popychu zrobiłem 20 km wszystko było fajnie po czym zgasiłem moto zeby sprawdzić stan paliwa przy probie odpalenia zero reakcji kontrolki przestały sie nawet palić wiec próba odpalenia z popychu która nic nie dala wykręciłem aku i chciałęm podłączyć pod prostownik zero reakcji na ładowanie tak jak by go nie wykrywał miał już parę lat wiec uznałem ze sie popsuł pożyczyłem od znajomego 2 sprawny troszkę rozładowany włożyłem go w moto i podłączyłem prostownik wracam za 15 min prostownik przestał ładować i wykrywać aku stalo sie to samo co z poprzednim wiec zacząłem sprawdzać kable i je czyścić nic szczególnego nie zauważyłem gdy odpalę motocykl z kabli z akumulatora samochodowego wszystko ładnie chodzi ale gdy tylko odepnę kable moto zaczyna sie dławic i gaśnie sprawdziłem ładowanie które wynosi 13,8 V na wolnych obrotach nie mam żadnych pomysłów proszę was o pomoc bo motocykl to jest jedyna rzecz która trzyma mnie przy życiu pozdrawiam
Mathew13212
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): N kwi 08, 2018 2:23 pm
Imię: Mateusz
Motocykl: Honda CBR 900 SC33
W siodle: 200-300 kkm

Re: Cbr 900 sc33 Psuje akumulatory

Postprzez raphi » N kwi 08, 2018 6:10 pm

Może być kilka rzeczy.
1. Ładowanie sprawdzamy przy różnych obrotach. Przy obrotach biegu jałowego i przy wyższych.
2. Trzeba włączyć odbiorniki (obciążenie), czyli światła, grzane manetki, kierunkowskazy, może coś do zapalniczki - i wtedy sprawdzić ładowanie.
3. Może to być regulator napięcia - zwykle to on jest winny gdy pada akumulator.
4. Dobrze byłoby przemierzyć alternator. Musisz się dobrać do kostki z kablami wychodzącymi prosto z alternatora i przemierzyć napięcia dla każdego z 3 kabli, podłączając miernik (+) do kabla z altka a (-) do masy (UWAGA! PRĄD ZMIENNY). I ma pokazywać ok 70V przy 5000 obrotów (w CBF).
5. Masa - jest gdzieś w motocyklu punkt masy, czyli miejsce, w którym cała instalacja jest podpięta do masy (do ramy najczęściej). Punkt ten może być zaśniedziały i nie działać prawidłowo. Może być też problem z kablem. Można dorobić drugi, dodatkowy i pociągnąć go prosto od akumulatora od (-).

Po wyeliminowaniu powyższych musi działać!
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości