Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

chłodnica honda cbf

Pn kwi 16, 2018 5:12 pm

Witam
Czy chłodnica od cb 500, będzie pasowała do cbf 500?

Re: chłodnica honda cbf

Wt kwi 17, 2018 4:07 pm

Cześć,
Nie będzie pasować, inne mocowania. (oczywiście idzie je przerobić...), ceny nowej chłodnicy do CBF500 są strasznie głupie

Re: chłodnica honda cbf

Cz kwi 19, 2018 2:43 pm

Dokładnie, do cb tańsze, widocznie nowszy model to i cena musi byc większa xcrazy

Re: chłodnica honda cbf

Cz kwi 19, 2018 7:15 pm

Problem jest w tym, iż nie ma zamienników.
W ubiegłym roku sam poszukiwałem, znalazłem... najtańszą za 2 tysiaki.
Zestawiając to z motocyklem wartym 6 tyś zł - skutecznie mi się odechciało wymiany, póki co naprawiłem i działa.

Re: chłodnica honda cbf

N kwi 22, 2018 9:51 pm

Mam ten sam problem, chłodnica w mojej CBF 500 nie nadaje się już do naprawy. Wolałbym kupić nową, ale nigdzie nie można znaleźć nowej do CBF, za to do CB 500 wybór jest spory. Ktoś przerabiał chłodnicę z CB 500 do CBF 500? Duży problem takiej przeróbki i co dokładnie trzeba by było zrobić?

Re: chłodnica honda cbf

Wt kwi 24, 2018 9:42 am

Przespawać trzy uchwyty od samej chłodnicy i jeden od mocowania wentylatora.

Moja po sklejeniu póki co trzyma. Jakby się to zmieniło to wymyśliłem sobie, że kupię od CB 500, zdemontuje oryginał z motocykla i obie oddam do zakładu trudniącego się spawaniem aluminium itp (stara chłodnica jako dawca zaczepów).

Re: chłodnica honda cbf

Cz kwi 26, 2018 3:38 am

Dzięki za radę, tak zapewne zrobię, myślę że przespawanie mocowań nie będzie problemem. Najważniejsze żeby otwory pod węże pasowały, bo z tym później też był by problem żeby odpowiednie dostać.
Odpowiedz