Problemy z odpaleniem NC750

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Glub » Cz kwi 19, 2018 10:06 am

Mój akumulator doładowałem potężnym radzieckim prostownikiem bo ten lidlowy nie potrafił go naładować do końca, niby twierdził że full ale Moto ledwo kręciło. Po potraktowaniu radzieckim prostownikiem zaczął kręcić aż miło a miał być na wykończeniu...

Lm261 napisał(a):Następną ładowarką którą kupie będzie KULON912. :thumbsup:


A ten cudak to w polszy dostępny w jakiej kwocie?
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Kaplan » Cz kwi 19, 2018 5:07 pm

Glub napisał(a):Mój akumulator doładowałem potężnym radzieckim prostownikiem bo ten lidlowy nie potrafił go naładować do końca, niby twierdził że full ale Moto ledwo kręciło. Po potraktowaniu radzieckim prostownikiem zaczął kręcić aż miło a miał być na wykończeniu...


Dokładnie ten sam problem był u mnie. Lidlowski naładował go tak na full, że ledwo zakręcił rozrusznik w NC-ku (aku zamontowany natychmiast po doładowaniu, bo po 10 minutach już nie dał rady) i chyba alternator podczas jazdy bardziej pobudził go do życia. :) Na szczęście w zanadrzu był samorobny prostownik starego typu i wydatek na Yuamsę lub jej zamiennik oszczędzony. :clap:

Cóż, teraz widzę, że - przynajmniej w moim przypadku - ładowarka z Lidla może służyć co najwyżej do sprawdzenia stanu i podładowywania aku wyjątego z moto po sezonie i przechowywanego w temperaturze pokojowej. Natomiast zarówno na koniec sezonu po demontażu akumulatora, jak i przed montażem na rozpoczęcie sezonu trzeba się posłużyć starym dobrym prostownikiem.

Jest jeszcze opcja ładowania aku samochodowego zamiast motocyklowego w lidlowskim urządzeniu, ale wtedy potraktuje taki mały akumulator prądem 3.8 A. :(
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Lm261 » Pt kwi 20, 2018 6:08 am

Glub napisał(a):Mój akumulator doładowałem potężnym radzieckim prostownikiem bo ten lidlowy nie potrafił go naładować do końca, niby twierdził że full ale Moto ledwo kręciło. Po potraktowaniu radzieckim prostownikiem zaczął kręcić aż miło a miał być na wykończeniu...

Lm261 napisał(a):Następną ładowarką którą kupie będzie KULON912. :thumbsup:


A ten cudak to w polszy dostępny w jakiej kwocie?


Właśnie jestem na etapie poszukiwań xcray
Co do ceny to około 300zł a dokładnie 6000 rubli.
https://www.youtube.com/watch?v=jaLo81RnvFw
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Kaplan » Pt kwi 20, 2018 7:21 am

Lm261 napisał(a):Właśnie jestem na etapie poszukiwań xcray
Co do ceny to około 300zł a dokładnie 6000 rubli.
https://www.youtube.com/watch?v=jaLo81RnvFw


Producent podaje, że to jedyna ładowarka, która ma funkcję Wi-Fi i można ją sterować np. ze smartfona. Do nabycia jest niestety praktycznie tylko w Rosji, tu jest lista dealerów: http://balsat.ru/dealers.php
Z zakupem online, np.: http://balsat-msk.ru/?productID=203
Trochę podrożała i przy obecnym kursie rubla, to sam koszt urządzenia wyjdzie ok. 400 zł plus do tego koszty wysyłki. :(
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Nazarejski » Pt kwi 20, 2018 8:50 am

No ale tak realistycznie - po co komu ładowarka ze sterowaniem smartfonem przez wifi, zwłaszcza za za taką kasę?
Jakiś tam Lidl czy Oxford to max stówka, funkcja podtrzymania - nic więcej nie trzeba chyba...
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2598
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Kaplan » Pt kwi 20, 2018 9:48 pm

Nazarejski napisał(a):No ale tak realistycznie - po co komu ładowarka ze sterowaniem smartfonem przez wifi, zwłaszcza za za taką kasę?
Jakiś tam Lidl czy Oxford to max stówka, funkcja podtrzymania - nic więcej nie trzeba chyba...


Oczywiście, przy założeniu, że tania ładowarka automatyczna prawidłowo spełnia swoją funkcję. Przy poprzednich akumulatorach 6 Ah też nie narzekałem na lidlowską, ale przy NC-kowej 11Ah zdecydowanie wymięka (no chyba że to jednak wina aku). Poza tym, to nie musi być przecież drogi Kulon. Jeśli zwykły manualny prostownik transformatorowy spełni funkcję, to jest to lepszy wybór od tych automatycznych ładowarek. Można przynajmniej samemu zdecydować, jakim prądem ładuje się aku i kiedy proces zakończyć, bez obaw czy naładował w 50% czy w 100%.

Przy okazji, ładowarka z Lidla ma w większości dobre opinie wśród motocyklistów: http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... oduktu=705

Jeśli jednak prawdą jest to, co pisze jeden z użytkowników w komentarzu (nick identyczny jak użytkownik naszego forum), to mamy odpowiedź, czemu w niektórych przypadkach może nie doładować:

Ładowarka na pierwszy rzut oka bardzo fajna, ale ma bardzo istotną wadę - nie naładuje właściwie akumulatora a tylko go podładuje gdyż jej elektronika nie posiada funkcji ładowania stałym napięciem przy zmiennym natężeniu (elektronika odłącza zasilanie przy osiągnięciu zaprogramowanego napięcia).


I jeszcze:

Paradoksalnie jest to prostownik tylko do akumulatorów w dobrym stanie, a takich najczęściej nie trzeba doładowywać :)
Lekko zasiarczonego aku już nie naładujemy, ponieważ w takim aku bardzo szybko rośnie napięcie, a bateria nie za bardzo chce przyjmować prąd. W takiej sytuacji prostownik po osiągnięciu 14,5V ładownie zostaje przerwane, mimo że aku jest dalej rozładowany. Taki akumulator często udaje się jeszcze naładowań klasycznym prostownikiem transformatorowym, natomiast tanim prostownikiem procesorowym jak ultimate speed itp. jest to niemożliwe.
(...)
Podsumowując: nadaje się do ładownia akumulatora, który jest w dobrej kondycji, ale np. wyładował się bo nie wyłączyliśmy świateł, albo pojazd stał długo nie ruszany. Jeżeli liczycie, że uda się wam doładować aku, który ma małą sprawność i tchnąć w niego jeszcze trochę życia to się zawiedziecie.
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Bloodhound » So kwi 21, 2018 11:45 am

Mogę polecić to niepozornie wyglądające urządzenie.
https://www.wasserman.eu/pl/p/bat1131-l ... -90ah/4023
Od lat używam do ładowania wszelkich akumulatorów, także samochodowych. Motocyklowe zimą podłączam raz na miesiąc na kilka godzin (nie wyjmuję ich z moto). Akumulatory żyją u mnie wiele lat. W ubiegłym roku wymieniałem najstarszy po prawie 14 latach służby w moto.
Co do ładowarki, radzi sobie nawet z aku w stanie głębokiego rozładowania. Tej zimy zdarzyło się, że w samochodzie żony, aku zszedł do poziomu 7V. Wspomniana ładowarka w 4h przywróciła go do pełnej sprawności.
Poniżej dokładniejszy opis urządzenia.
http://bns.com.pl/os,23271,Ladowarka-do ... 12V-2-90Ah

Tapatalknięte
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 519
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez bielec » Wt kwi 24, 2018 9:35 pm

Serwis uznał mi na gwarancji wymianę akumulatora. Dodatkowo polecili mi abym na zimę podłączył na stałe do ładowania pod www.karba.com.pl/prostownik-elektronicz ... elwin.html
Co o nim sądzicie warte zakupu? Podobno sam rozładowuje i ładuje akumulatory. Kto to ma i może podzielić się opinią?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
bielec
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 5:41 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Glub » Śr kwi 25, 2018 5:36 am

To samo robi lidlowy czy biedronkowy a są znacznie tańsze.

Btw ciężko te urządzenia nazwać prostownikiem bo nie ma tam mostka greatza
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr kwi 25, 2018 12:44 pm

Glub napisał(a):To samo robi lidlowy czy biedronkowy a są znacznie tańsze.

Btw ciężko te urządzenia nazwać prostownikiem bo nie ma tam mostka greatza

Czepiasz się nazewnictwa Glubie. Prostownikiem nazywamy ładowarkę akumulatorową i każdy o tym wie. Tak samo jak mówi się motor na motocykl i tego nie zmienisz. I nie próbuj dyskutować czy jest to poprawne czy nie :cheers:
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: raku i 31 gości