Problemy z odpaleniem NC750

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez bielec » Śr kwi 18, 2018 7:47 pm

Witam drogich forumowiczów bardzo chciał bym was prosić o pomoc.
Po długiej pauzie zimowej w marcu (motor trzymany w garażu nieogrzewanym) naładowałem akumulator NCka bo był martwy po zimie. Podkreślę że motor kupiłem w lipcu ubiegłego roku (jeszcze na gwarancji). Kilka razy miałem okazje w marcu pojeździć jednak po dłuższej przerwie pomiędzy jazdami akumulator znowu sie rozładował. Przy okazji przeglądu na początku sezonu w serwisie hondy zwróciłem uwagę aby sprawdzili akumulator (jeszcze na gwarancji) gdyż nie trzyma pomimo ładowania. Serwis niec nie stwierdził swoje zrobili i za przegląd kaske skasowali.
Efekt obecnie jest taki dzień pojeżdżę potem dwa dni pauzy w garażu i po dwóch dniach kontrolki sie palą ale motor nie odpala, dziwne bo nawet kontrolki przy rozruchu nie przygasają. Jak podłączę na 15 min prostownik to pokazuje że jest naładowany i znów odpala normalnie i ponownie po dwóch dniach to samo.
Co to może być ktoś miał taki sam przypadek dodam ze mam podłączone gniazdko zapalniczki i pod USB z pominięciem stacyjki. Nie sadze aby to zżerało tyle prądu aby w ciągu dwóch dni rozładować nowy akumulator. W ubiegłym sezonie nie miałem takiego problemu a dodatkowe gniazdo ładowania było zamontowane przy zakupie.
Motor wstawiłem dziś do serwisu ale sami przy przyjeciu nie wiedzą od czego to może być, nie mam więc żadnych pomysłów proszę was o pomoc
bielec
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 5:41 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Lm261 » Śr kwi 18, 2018 7:59 pm

Miałem to samo .Wczoraj kupiłem nowy akumulator N-cek dostał skrzydeł. :clap:
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez bushmaster » Śr kwi 18, 2018 8:17 pm

Na moje oko akumulator dogorywa - jak masz możliwość, to pożycz od kogoś aku i sprawdź, jak się zachowuje.
Avatar użytkownika
bushmaster
Maniak
 
Posty: 1116
Dołączył(a): Cz sty 10, 2013 2:38 pm
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: CBF 1000 FA '13
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Kaplan » Śr kwi 18, 2018 9:21 pm

Jakiego prostownika / ładowarki używasz?
Pytam, bo miałem niedawno podobną sytuację, tyle że temperatury oscylowały w nocy i nad ranem w okolicy zera. Przyczyn szukałem w akumulatorze, ale okazało się, że prawdopodobnie zawinił popularny prostownik z Lidla, który po prostu nie doładowywał porządnie. Nawet jak po doładowaniu podłączyłem aku za chwilę z powrotem do tej ładowarki, to musiało minąć kilka minut, żeby zapaliła się ta zielona lampka oznaczająca naładowanie.
Problem zniknął, jak podłączyłem akumulator do starego typu prostownika, pozwalając ładować mu prądem 1A aż do samego końca, tj. gdy elektrolit powoli zaczynał się gotować. Od tamtego momentu nie ma problemu z odpalaniem, akumulator nawet po tygodniu przestoju ładnie kręci rozrusznikiem. A po podłączeniu do Lidlowskiej ładowarki praktycznie od razu zapala się zielona kontrolka naładowania.

Pytanie, jeszcze czy w przypadku Twojego akumulatora nie doszło do zasiarczenia, skoro miałeś go przez jakiś czas rozładowany.
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez bielec » Śr kwi 18, 2018 9:48 pm

Czekam na "wyrocznie" serwisu maja sprawdzić amperomierzem czy gdzieś nie podkrada prądu.
jeśli chodzi o ładowarkę to używam te z Lidla. Ale gdy w końcu marca był w serwisie to doładowali akumulator swoim i tez było to samo. Dodatkowo widzę że nie jedyny miałem ten problem. Może cos jest głębszego na rzeczy xcray
bielec
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 5:41 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez bielec » Śr kwi 18, 2018 9:50 pm

A tak swoja droga to co robicie z akumulatorami na zimę ? zostawiacie w zimnym garażu czy zabieracie do domu do ciepełka ?
bielec
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn cze 26, 2017 5:41 am
Imię: Krzysztof
Motocykl: NC750X
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Nazarejski » Cz kwi 19, 2018 4:24 am

Chyba każdy akumulator jest trochę inny.
U mnie jest fabryczny (z 2006!), moto stoi w nieogrzewanym garażu. Jak były mrozy i temp. w środku oscylowała koło 0, to podpinałem go pod jakiegoś tam Ofxorda Oximisera (mam wyciągnięte wejście do ładowania, żeby się właśnie nie bujać z wymontowywaniem).
Natomiast ile razy go nie podłączałem, zawsze najwyżej po kilku minutach był full. Dziwny jakiś...

Ale opcja w wyciągniętym wejściem do ładowania i taki podtrzymujący prostownik to chyba najwygodniejsze.
Każdy lubi inaczej...
Avatar użytkownika
Nazarejski
Fanatyk
 
Posty: 2601
Dołączył(a): So mar 07, 2015 5:39 pm
Lokalizacja: okolice Wieliczki
Wiek: 53
Imię: Tomečeq
Motocykl: Elvira NC750X
W siodle: 200-300 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Turos » Cz kwi 19, 2018 5:49 am

Też mam tą ładowarkę z Lidla. Ja aku wyciągałem i stawiałem w pokojowej temp. i tam gdzie jest sucho. Aczkolwiek teraz w FZ6 nie wyciągnąłem i nic się nie stało. Po prostu w Yamasze jest nie wygodny dostęp, bo trzeba zdjąć bak... więc jest wyprowadzone gniazdo 12V zapalniczki do ładowania. Muszę tylko taką końcówkę dorobić sobie do ładowarki.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7616
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Kaplan » Cz kwi 19, 2018 6:20 am

Też zawsze wyciągam akumulator i przechowuję w domu, w pokojowej temperaturze i z dala od wilgoci, średnio co ok. 1.5 miesiąca, sprawdzając i podładowując. To jednak dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż ryzykować rozładowanie i zasiarczenie, gdy sprzęt jest w nieogrzewanym garażu lub okryty pokrowcem na podwórzu.

Dodam, że przedtem mnie lidlowska ładowarka nie zawiodła. Z tym że wcześniej używałem jej do akumulatorów o bardzo małej pojemności (6-6.5 Ah), które miałem w skuterze Vision NSC50, a później w YBR 125 Custom. Z NC-kowym 11 Ah wydaje się teraz mieć problemy i aku jest mocno przez nią niedoładowany, chyba że to po prostu oznaka awarii tego prostownika po blisko 5 latach sporadycznego użytkowania.

Podobno ładowarka z Lidla ma czasem problem z doładowaniem akumulatorów, ale samochodowych o wyższej pojemności, co wyszło m.in. w poniższym teście:

Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm

Re: Problemy z odpaleniem NC750

Postprzez Lm261 » Cz kwi 19, 2018 6:23 am

Kaplan napisał(a):Jakiego prostownika / ładowarki używasz?
Pytam, bo miałem niedawno podobną sytuację, tyle że temperatury oscylowały w nocy i nad ranem w okolicy zera. Przyczyn szukałem w akumulatorze, ale okazało się, że prawdopodobnie zawinił popularny prostownik z Lidla, który po prostu nie doładowywał porządnie. Nawet jak po doładowaniu podłączyłem aku za chwilę z powrotem do tej ładowarki, to musiało minąć kilka minut, żeby zapaliła się ta zielona lampka oznaczająca naładowanie.
Problem zniknął, jak podłączyłem akumulator do starego typu prostownika, pozwalając ładować mu prądem 1A aż do samego końca, tj. gdy elektrolit powoli zaczynał się gotować. Od tamtego momentu nie ma problemu z odpalaniem, akumulator nawet po tygodniu przestoju ładnie kręci rozrusznikiem. A po podłączeniu do Lidlowskiej ładowarki praktycznie od razu zapala się zielona kontrolka naładowania.

Pytanie, jeszcze czy w przypadku Twojego akumulatora nie doszło do zasiarczenia, skoro miałeś go przez jakiś czas rozładowany.



Przyczyną wykańczania akumulatorów są ładowarki z lidla ,cetek itd które mam.Stwierdziłem że nie doładowują akumulatorów. :wallbash:
Następną ładowarką którą kupie będzie KULON912. :thumbsup:
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Lm261
Użytkownik
 
Posty: 156
Dołączył(a): So lip 05, 2014 7:41 am
Imię: Mirek
Motocykl: Nc750xde
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron