Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Klocki hamulcowe: Nissin

Pt kwi 27, 2018 7:15 pm

Jeżeli chodzi o samochód, to odkąd pamiętam zakładam TRW (no chyba, że wymiana wyskoczy niespodziewanie a naprawic auto trzeba na już, wówczas biorę to co jest aktualnie w sklepie).
Nigdy nie miałem z nimi kłopotu, nie piszczą, hamują dobrze, nie znikają w oczach...
Być może w różnych autach różnie się zachowują, ja mam pozytywne doświadczenia.

Jakiś czas temu będąc u wulkanizatora, zauważyłem że tylny klocek się odkleil. Nie było czasu żeby wybrzydzać, kupiłem co było w sklepie, nazwy nie pamiętam ale nie było to nic znanego.
Efekt taki, że przód wymieniłem wcześniej i do dziś mam ok 50-60 % a tył, który jak wiadomo wytrzymuje znacznie dłużej, skończył się kilka dni temu.

TRW jest czasami zakładane na "pierwszy montaż"

Re: Klocki hamulcowe: Nissin

So kwi 28, 2018 9:13 am

Avalon napisał(a):Wg mnie jeśli decydujemy się na zamiennik, to najlepiej wybrać klocki "złote" firmy VESRAH lub SBS.
Spotkałem się kilka razy z opinią że TRW piszczą, chociaż w poprzednim motocyklu takie zakładałem i nie było problemu.
Wymieniłem seryjne na trw metalowe. Faktycznie popiskują gdy są zimne i hamuję delikatnie. Są za to dużo ostrzejsze od seryjnych, zdecydowanie czuć, że lepiej hamują przy przykładaniu mniejszej siły do dźwigni. Zmiana na plus, szczególnie jeżeli ktoś jeździ dynamicznie.

Re: Klocki hamulcowe: Nissin

Pn kwi 30, 2018 6:46 am

Wymieniłem fabryczne klocki na niebieskie Nissiny. Przy okazji wymiany zalałem nowy płyn do całego układu, wyczyściłem i nasmarowałem prowadnice, wyczyściłem tłoczki. Po dotarciu jestem bardzo zadowolony z siły hamowania. Z każdej prędkości hamuję przy użyciu 2 palców. Przy bardzo mocnym wytracaniu prędkości pojawiają się na tarczy takie przebarwienia:

Obrazek
Odpowiedz