Wentylator nie uruchamia się + problem z kontrolą luzu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wentylator nie uruchamia się + problem z kontrolą luzu

Postprzez Michał1992 » Pn cze 04, 2018 2:19 pm

Cześć!
Niedawno kupiłem swoje pierwsze moto Honde CBF 500 z 2007 z ABSem, 40 k przebiegu. Jak to nowicjusz, po miesiącu jazdy zaliczyłem glebę parkingową - zarysowany bak, wygięta klamka sprzęgła, zarysowane gmole i lusterko :(( . Straty nie były duże, ale dziś jadąc w korku zauważyłem, że wskazówka temperatury płynu jest dość mocno powyżej połowy. Sprawdziłem chłodnicę, jest gorąca, poziom płynu również ok przy wskaźniku upper, natomiast przestał działać wentylator... Co mogło się zepsuć przy glebie? Może jakieś kable się wysunęły? Drugie pytanie: również po tej glebie zauważyłem, że gdy wrzucam luz zielona kontrolka co jakiś czas gaśnie i się zapala... Dzisiaj mimo wrzuconego luzu nie byłem w stanie odpalić moto bez wciśniętego sprzęgła (kontrolka świeciła się na zielono, a przy próbie uruchomienia zapłonu gasła i silnik nie odpalał). Dopiero, gdy wcisnę sprzęgło mogę odpalić moto... Co może być przyczyną?
Dzięki i pozdrawiam
Michał1992
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz maja 17, 2018 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 31
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF 500A
W siodle: <100 kkm

Re: Wentylator nie uruchamia się + problem z kontrolą luzu

Postprzez -patrick- » Pn cze 04, 2018 2:51 pm

Czujnik luzu w przypadku N.
Co do wentylatora to sprawdź na krótko czy działa i już bedziesz coś wiedział.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Wentylator nie uruchamia się + problem z kontrolą luzu

Postprzez mirek_pl » Pn cze 04, 2018 3:39 pm

Z wentylatorem sprawdź czy nie jest mechanicznie zablokowany. Tzn postaraj się go obrócić palcem (oczywiście przy zgaszonym moto).

Dalej. Pod siedzeniem są bezpieczniki, jeden z nich jest min od wentylatora, nie pamiętam który ale sprawdź po prostu wszystkie.

Jeżeli wszystko powyższe będzie Oki to zdejm przewód z czujnika na chłodnicy i zewrzyj go do masy.

Jak wystartuje to uwalony czujnik.
mirek_pl
Użytkownik
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt wrz 08, 2017 6:20 am
Lokalizacja: Sieradz
Imię: Mirek
Motocykl: CBF500N
W siodle: <100 kkm

Re: Wentylator nie uruchamia się + problem z kontrolą luzu

Postprzez Michał1992 » Pn cze 11, 2018 1:46 pm

Dzięki za pomoc koledzy. Problemem okazał się przepalony bezpiecznik ;) po wymianie śmiga bez problemu.
Michał1992
Nowicjusz
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz maja 17, 2018 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 31
Imię: Michał
Motocykl: Honda CBF 500A
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości