[CBF 1000 2006r] Stuki w silniku

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

[CBF 1000 2006r] Stuki w silniku

Postprzez Arthizmoo » Cz cze 07, 2018 6:52 am

Witam Was, mam prośbę o pomoc w ustaleniu źródła głuchych stuków wydobywających się z silnika. Moto ma przejechane 87000km. Od nowości miało jednego właściciela, ja jestem drugim. Razem z moto dostałem masę faktur na oleje, części itd. Przeglądy były robione na czas z wpisem do książki do przebiegu 85000.
Biorąc pod uwagę powyższe oraz moją ocenę motocykla nie sądzę aby sprzęt był katowany. Od zakupu zrobiłem na tym motorze około 3500 km. Po ostatnim wyjeździe 550 km. z silnika zaczął wydobywać się głuchy dźwięk. Na zimnym silniku nie jest słyszalny, przy nagrzaniu się słychać go najlepiej od góry tuż nad bakiem. Wczoraj po małej przejażdżce poklęczałem trochę przy nim i mam wrażenie, że najlepiej słychać go z tyłu cylindrów na wysokości łączenia bloku z głowicą.
Stukot słychać na wolnych obrotach, przy podniesieniu ich do około 3000 dźwięk zlewa się z innymi i nie jestem w stanie go wyłapać. Najwyraźniej go słychać podczas odpuszczenia manetki.
Dodaje filmik na którym słychać ten stukot. Nie jest metaliczny, raczej głuchy. Trudno mi porównać go z czymś?

Dziś mam zamiar spuścić niedawno wymieniany olej, zobaczę czy nie ma w nim opiłków. Mam obawy o panewki, choć stukanie raczej byłoby z dołu silnika. Może to sworznie tłokowe?

https://photos.app.goo.gl/WGnuYYmCnXiDYVor2

Wielkie dzięki za pomoc.
Arthizmoo
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 07, 2017 2:52 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 1000 2006r] Stuki w silniku

Postprzez Turos » Cz cze 07, 2018 3:44 pm

A rozrząd i łańcuszek były robione?
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 1000 2006r] Stuki w silniku

Postprzez Sławek61 » Cz cze 07, 2018 5:34 pm

Uspokoję Cię . Ten głuchy stukot to nic innego jak ,, normalna " praca tego silnika . Czasem będzie go słychać , czasami gdzieś zniknie i tak już będzie.
Ta przypadłość po grzechoczącym łańcuchu rozrządu najbardziej niepokoi właścicieli . Spędza sen z powiek , ale silnik będzie jeździł i nic mu nie będzie.
Na zagranicznych forach można poczytać dużo o tych przypadłościach i próbie ustalenia skąd pochodzą .
Wpisz po angielsku - głuchy stukot na wolnych obrotach CBR 1000 ( to ten sam silnik ) i sobie o tym poczytasz .

Wniosek będzie taki , że wszyscy z tym jeżdżą , albo sprzedają motocykl :thumbsup:
Avatar użytkownika
Sławek61
Użytkownik
 
Posty: 100
Dołączył(a): N maja 24, 2015 3:52 am
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 63
Imię: Sławek
Motocykl: SUZUKI GSX 1250 FA
W siodle: <100 kkm

Re: [CBF 1000 2006r] Stuki w silniku

Postprzez Arthizmoo » Cz cze 07, 2018 6:52 pm

Jestem spokojny:) Osłuchałem dziś silnik za pomocą stetoskopu, te gruchanie pochodzi z okolic skrzyni, kosza sprzęgłowego:)
Najwyraźniej słyszane z tyłu silnika od prawej strony.
Spuściłem też olej, czysty jak to olej, brak opiłków, srebrnej barwy na dnie:)

Śmigam dalej, widać tak musi być.

Dzięki za odpowiedź.
Arthizmoo
Nowicjusz
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 07, 2017 2:52 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Imię: Tomek
Motocykl: CBF 1000
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości