Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Pn lip 09, 2018 8:43 pm

Cześć,
myślałem o zakupie głośniejszego tłumika do mojej Hondy CBF 500 - czy któryś z kolegów ma jakieś informacje/opinie o tłumikach firmy Huzar? Cena jest bardzo przystępna, bo tłumik tylko 500 zł. W tej cenie są też Dominatory, ale słyszałem, że to jest raczej lipa. Myślałem o przeróbce w Edhaust, ale nie mogę pozwolić sobie, żeby tak długo czekać :( nie wytrzymam 2-3 tygodnie bez mojej maszyny. Warto zainwestować w taką puchę?
Pozdr,

Re: Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Wt lip 10, 2018 5:57 am

Dominatory na początku miały złą opinię, potem jakościowo produkt się poprawił. A czy to jest jakiś super produkt, tego nie wiem.
O Husarach nie słyszałem.
jest jeszcze taka opcja: kup używany tłumik i oddaj go do Edka. Nie tracisz mota na 3 tygodnie. Przy sprzedaży to zawsze plus, bo nie wszyscy chcą puste puchy i woleliby mieć oryginał.

Re: Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Wt lip 10, 2018 8:56 am

Zamówiłem Huzara :) cenowo u Edka wyszłoby podobnie, ale nie mogłem znaleźć nic używanego co by nie było strasznie porysowane.
Jak już założę tłumik nakręcę filmik i dam znać jak brzmi :)
PS mam jeszcze pytanie: czy po założeniu takiego tłumika powinno się dokonywać jakiejś regulacji w silniku CBFki?
Pozdr,

Re: Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Wt lip 10, 2018 10:33 am

Tak, należałoby wyregulować gaźniki. Przerabiałem to w GSFie na gaźnikach. Motocykl zaczyna inaczej pracować i trzeba to wyregulować. Przy okazji sprawdź filtr powietrza i go przeczyść/wymień :)

Re: Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Cz lip 12, 2018 7:46 pm

Cześć, nie wiem czy miałeś okazję posłuchać jak chodzi 500 na akcesoryjnym tłumiku. Według mnie to jakaś porażka :dusgust:
Strasznie pierdzi i traci swój rasowy dźwięk - niestety.

Pzdr

Re: Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Śr lip 18, 2018 8:27 pm

Założyłem już Huzara - tłumik jest ładny, solidny i prezentuje się na prawdę zadowalająco. Brzmienie też mi się bardziej podoba - jest basowe i na pewno dużo lepsze niż na oryginalnym :) choć faktycznie trochę pierdzi, jest ok
Mam jednak taki problem - jak motocykl schodzi z obrotów to wydech zaczyna strasznie strzelać (przy oryginalnym tego w ogóle nie było) - rozumiem, że to oznacza, że niespalona mieszanka dopala się w tłumiku? Czy regulacja gaźników pomoże na taki objaw? :) Poza tym silnik wydaje się pracować ok, dlatego zastanawiam się czy wspomniana regulacja w ogóle będzie konieczna.
W wolnej chwili wrzucę filmik jak brzmi Huzar.
Pozdr,

Re: Tłumik Huzar do Hondy CBF 500

Śr lip 18, 2018 8:48 pm

raczej nie pomoże, taki urok przelotowych tłumików. Może być ciut za bogata mieszanka. Wykręć świece i sprawdź ich kolor.
Odpowiedz