Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Problem z NC750x

Cz lip 12, 2018 4:25 pm

Koledzy mam następujący problem z Hondą NC750x: Podczas normalnej jazdy silnik zaczyna przerywać jednocześnie gaśnie wyświetlacz licznika (też przerywa wyświetlanie - miga). Czasami poszarpie i jedzie dalej a czasem całkowicie wyłącza silnik i zbija na neutral. Po zatrzymaniu wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu odpala normalnie. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wygląda jakby nie było jakiegoś styku??? Motocykl ma zrobione 21000 km. Przy 12000 miał na gwarancji wymieniany licznik. Macie jakieś pomysły??? Ktoś miał podobny problem??? :helpsmilie:

Re: Problem z NC750x

Cz lip 12, 2018 4:31 pm

Obawiam sie ze ASO!

Re: Problem z NC750x

Cz lip 12, 2018 4:42 pm

Sprawdź dokręcenie klem akumulatora oraz mocowanie minusa do masy (ramy).

Re: Problem z NC750x

Cz lip 12, 2018 6:35 pm

Do sprawdzenia: masa główna, masa elektroniki, zasilanie głównego obwodu zapłonu (ten od kluczyka zapłonu). Klemy przy okazji też, ale jeśli napięcie zanika także wtedy, gdy pracuje alternator, to raczej nie klemy.

Tapatalknięte

Re: Problem z NC750x

Cz lip 12, 2018 7:05 pm

Sprawdziłem klemy. Okazuje się, że plus był słabo dokręcony i jak tracił kontakt to się działy te rzeczy niestworzone :eek:. Dzięki wielkie za pomoc xgood

Zrobiłem test. Poluzowałem klemę dodatnią, odpaliłem moto, lekko ja odciągnąłem - przy braku kontaktu wszystko gasło (silnik i licznik). Bez akumulatora nie pojedziesz :nono:

Jutro test w trasie.

Re: Problem z NC750x

Cz lip 12, 2018 8:10 pm

Ryzykowne testy z odłączaniem klemy. Obciążenie ładowaniem akumulatora działa stabilizująco na obwód. W momencie odłączenia aku przy pracującym silniku, pojawia się skok napięcia mogący uszkodzić elektronikę i inne elementy.


Tapatalknięte
Odpowiedz