Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

N wrz 23, 2018 5:08 pm

Jeśli po myciu to sugeruje elektrykę. Wilgoć gdzieś włazi i komp glupieje... To chyba jest trop bo wysyp błędów mam po myciu ale dopiero teraz fakty połączyłem.

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Cz paź 18, 2018 11:39 am

Panowie mam pewien trop w moim przypadku problemów, proszę was o pomoc czy wiecie może gdzie jest w naszych motocyklach czujnik przechyłu?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Cz paź 18, 2018 12:37 pm

Bank angle sensor.
Przechwytywanie.JPG
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Cz paź 18, 2018 1:42 pm

No to mamy pierwszy trop. Super.
Choc ja od dawna nie zauwazylem problemow u siebie.

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Cz paź 18, 2018 3:39 pm

Ale czy ten czujnik przechyłu nie odłącza czasem zapłonu?
Co to ma wspólnego z działaniem sterownika skrzyni?
Czy w momencie kiedy pojawia się usterka to wraz z głupiejącą skrzynią tracicie całkiem zasilanie i silnik gaśnie?

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Cz paź 03, 2019 5:05 pm

Hejka,
Miałem problem z dct w CTX 700, naprawili mi Panowie z Motopower. Teraz kolejny powstał i będzie testowany nowy silniczek od zmiany biegów. Prawdopodobnie czasem się wieszał i nie potrafił zbić z 3 do dołu, ale poczekamy-zobaczymy. Zobaczymy czy to "to".Powiem Wam, że jeśli komp nie pokazuje błędów to 99,99 % problem mechaniczny. Dodam, że Motopower to jeden z dwóch serwisów w Wawie, które potrafią naprawić DCT. Chłopaki z serwisu mówią, że przede wszystkim wymiana oleju i filtrów co 6 tysięcy a nie co 12 jak mówi Honda. I to we wszystkich silnikach z DCT. Pozdro.

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Cz paź 03, 2019 6:29 pm

A jaki filtr do skrzyni zalecają, przy tak częstej wymianie?Oryginalny hondowski, czy wszytko jedno?

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

Pt paź 04, 2019 10:42 am

W koncu padré sie odezwal. Czytaj ty chłopie privy!
Napisz na ile cię naliczyli.

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

So paź 05, 2019 10:07 am

Glub napisał(a):W koncu padré sie odezwal. Czytaj ty chłopie privy!
Napisz na ile cię naliczyli.

Hej, sorrki, zawalony czynnościami różnymi jestem.. Za pierwszą naprawę zapłaciłem 700 PLN. Teraz nie wiem bo jak napisałem testują uszkodzenie silnika zmiany biegów. Sam silniczek to jakieś 600 za new a używany około 300. Najbardziej prawdopodobny jest silniczek bo bardzo dużo śmigam po mieście więc bez przerwy musi zmieniać biegi. W ASO też powiedzieli, że silniczki padają dość często...

Re: NC 700x DCT problem ze skrzynia ?

So paź 05, 2019 12:13 pm

Mi najczęściej problemy sie ujawniaja na zimno blokuje sie na 1 i zaczyna migac minusem oraz czasem zbyt dlugo mysli z wbiciem 5 ppdczas agresywnej jazdy. Ppdczal lagodnej nie ma problemu i 5 wchodzi od razu.
Odpowiedz