Procedura restartu ecu w hondzie NC 700S

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Procedura restartu ecu w hondzie NC 700S

Postprzez damikss » Cz wrz 06, 2018 7:32 pm

Witam ,jak w tytule .Znalazłem tylko cos takiego na angielskiej stronie.
Usuwałem zwężenie w filtrze powietrza i teraz motor jakoś mulasto przyspiesza.

Czy ta procedura jest poprawna?

"1. Całkowicie odłączono akumulator na 24h (moje źródła odczytu wskazują od 10 minut do pół godziny). Chciałem mieć pewność.
2. Obróć klucz do pozycji, aby pozbyć się trzymanej mocy przez około 30 sekund (prawdopodobnie nie jest to konieczne).
3. Ponownie podłączyć akumulator (upewnij się, że wszystkie inne urządzenia elektryczne są wyłączone)
4. Przekręć kluczyk, aby włączyć
5. Uruchom rower bez dotykania przepustnicy.
6. Pozostań w bezczynności (NIE WOLNO DOTYKAĆ PRZEPUSTNICY) przez około 15 minut, aż wentylator wskoczy (moje trwało 16 minut).
7. Przytrzymaj przełącznik kill.
8. Wyłącz zapłon.
9.Teraz gotowe."
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Procedura restartu ecu w hondzie NC 700S

Postprzez Kaplan » Cz wrz 06, 2018 8:55 pm

Raczej wątpliwe, że jest poprawna, zwłaszcza że na tym forum, z którego wziąłeś tą procedurę, znajduje się taki komentarz pod nią:

I was not aware that the bike learns your riding habits. The procedure you described above will only change the idle control function and learn a new parameter. This would be the kind of thing to do if your bike is stalling at idle or you have a dirty throttle body that you recently cleaned. So, by simply doing what you said above in theory, you are telling the ECU to basically learn a bad habit.


Zgodnie z podręcznikiem serwisowym Honda NC700 (s. 173), reset komputera ECM/PCM możliwy jest za pośrednictwem urządzenia diagnostycznego Honda:

"The HDS pocket tester can reset the ECM/PCM data including the DTC, freeze data and some learning memory."
Kaplan
Znawca
 
Posty: 246
Dołączył(a): N gru 06, 2015 10:00 am
Lokalizacja: Woj. Pomorskie
Imię: Karol
Motocykl: NC700S DCT (2013/14)
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości