Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Stuki puki. Łożysko?

Cz wrz 13, 2018 8:52 am

Nie trzeba.
Wystarczy chwycić paluchami jednej łapy, dolną część amortyzatora i element wahacza w którym amortyzator jest osadzony a drugą poruszać wahaczem góra-dół.
Jeśli jest luz, będzie wyczuwalny.

Re: Stuki puki. Łożysko?

Cz wrz 13, 2018 5:28 pm

Sprawdziłem przed chwilą u siebie na centralce - ani drgnie, nie wydaje też żadnych odgłosów (CBF 600 2008, 50tkm).

Re: Stuki puki. Łożysko?

Cz wrz 13, 2018 6:29 pm

U mnie też nic.

Re: Stuki puki. Łożysko?

Cz wrz 13, 2018 9:24 pm

łoki doki. Nie ma co wymyślać prochu. Jutro wymiana łożyska. Dzięki za pomoc. :beer:

Re: Stuki puki. Łożysko?

So wrz 15, 2018 9:08 pm

łożyska wymienione. wymiana bardzo prosta. pomogło :) jest cisza.
Z ciekawostki dodam że na allegro tudzież w motocyklowych sklepach internetowych zestaw kosztuje ca. 110-120 pln.
W sklepie stacjonarnym z łożyskami zapłaciłem za całość 57 pln. Oczywiście za NSK bo takie łożyska siedziały w oryginale.
Jedynie problem był z dostaniem tego większego simeringu, musiałem podzwonić i dopiero za 3 razem udało się go namierzyć.
No i jeszcze z cyklu wiedza bez użyteczna:
"Zakład NSK Bearings Polska to największy producent łożysk kulkowych w Europie – codziennie jego linie produkcyjne opuszcza 600.000 produktów dla kluczowych gałęzi gospodarki (w weekendy ok. 450 000szt/dziennie)"
Odpowiedz