Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Przekażnik wiatraka.

Pt wrz 21, 2018 5:20 pm

Witam który przekażnik odpowiada za włączenie wentylatora model sc 64.Mam taki problem,czasami nie włącza mi się wiatrak,wymieniłem czujnik i przez 1000km był spokój.Stary włączał dopiero przy 108 stopniach i to nie zawsze.Byłem dziś u mechanika na wymianę klocków i po burzy mózgów stwierdziliśmy że problemem może być przekażnik.

Re: Przekażnik wiatraka.

Pt wrz 21, 2018 7:14 pm

pobierz sobie manuala, i zerknij na 09-CBF1000 F-FA-FT-FS 10 E_6_ COOLING SYSTEM
Strona 21.
Jako uzupełnienie wiedzy polecam zerknąć jeszcze na schemat elektryczny tamże.

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 12:52 am

Dzięki :cool:

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 9:04 am

Skąd wiesz że stary włączał się dopiero przy 108? Masz zamontowany jakiś wskaźnik temperatury?

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 1:56 pm

Mierzyłem termometrem bezdotykowym ja swoim i mechanik swoim.

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 3:13 pm

cerber napisał(a):Witam który przekażnik odpowiada za włączenie wentylatora model sc 64.Mam taki problem,czasami nie włącza mi się wiatrak,wymieniłem czujnik i przez 1000km był spokój.Stary włączał dopiero przy 108 stopniach i to nie zawsze.Byłem dziś u mechanika na wymianę klocków i po burzy mózgów stwierdziliśmy że problemem może być przekażnik.



A w CBF przy jakiej temp powinien się włączać?
U mnie w CB1000R włączał się przy 104-105, w HH600 też tak samo, ale już w CB1300 włącza się właśnie przy 107-108.

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 4:16 pm

Na nowym czujniku włącza się maksymalnie przy 104 stopniach.Za przykład biorę cbr 1000rr bo ma podobny silnik.

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 5:46 pm

Zerknąłem na forum CB - tam wszyscy potwierdzają u siebie włączanie wentylatora w granicach 107-109.

Także widocznie różnie to bywa projektowane dla różnych silników.

Gdzieś czytałem, że w XJ6 wentylator startuje nawet przy 114, ale nigdy nie jeździem, więc nie potwierdzam.

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 5:52 pm

Najgłupsze co zrobiła Honda to to że nie umieściła wskażnika temperatury tylko kontrolkę.Ja w manualu nigdzie nie doszukałem się temperatury załączenia wiatraka i do jakiej wartości ma zbić temperaturę. Zamiast chwilowego spalania i ilości zużytego paliwa wolał bym wskażnik temperatury.

Re: Przekażnik wiatraka.

So wrz 22, 2018 6:05 pm

cerber napisał(a):Najgłupsze co zrobiła Honda to to że nie umieściła wskażnika temperatury tylko kontrolkę.Ja w manualu nigdzie nie doszukałem się temperatury załączenia wiatraka i do jakiej wartości ma zbić temperaturę. Zamiast chwilowego spalani i ilości zużytego paliwa wolał bym wskażnik temperatury.


No to jest kicha w CBF.
Zwłaszcza, że w pozostałych moto Hondy wskaźnik jest - w VFR, w HH, CB1000R, w CB1300, nawet w takim parchu jak Trampek... :msn-wink:
Odpowiedz