Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Spalanie

Cz paź 04, 2018 2:12 pm

Witam wiem że temat był wałkowany ale mam pytanie.Czy u was też wychodzą takie różnice w spalaniu trasa do 90 km/h minimalnie 4,2l miasto około 7l. Mam model sc64 pozdrawiam.

Re: Spalanie

Cz paź 04, 2018 4:10 pm

Ta pierwsza wartość jak najbardziej jest ok
viewtopic.php?p=198857#p198857

Co do drugiej wartości to pewnie zależy jakie "miasto" . Ja rzadko kręcę się typowo po mieście więc się nie wypowiem.
Natomiast taka wartość 7l przy szybkim przelocie autostradowym jak najbardziej często występuje.

pozdrawiam
Marcin Jan

Re: Spalanie

Cz paź 04, 2018 7:39 pm

Miasto Wrocław przelot 16 km w dwie strony.Podejrzewam że niższa temperatura też ma wpływ ponieważ wyjeżdzam o 6 rano i temperatura czasami 2+

Re: Spalanie

Pt paź 05, 2018 9:02 am

U mnie również jesienią i wiosną spalanie wzrasta zauważalnie. W stosunku do przejazdów do pracy w lecie różnica nie przekracza jednak 0.5 L/100km.

Wszystko sprowadza się raczej do konkretnego jeźdźca i trasy pokonywanej przez to miasto. Moja w mieście spala mniej niż w przeciętnej trasie przy mojej jeździe.

Re: Spalanie

Pt paź 05, 2018 12:24 pm

Dzisiaj wyskoczyłem na obwodnicę chwilkę polatać i jadąc pod silny wiatr około 140km/h pokazało 6,8.Zjechałem na krajówkę i przy około 80km/h pokazało 4,9.Zatankowałem i wyszła mi średnia w cyklu mieszanym 6,6.
Odpowiedz