Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Nadkole

Wt sty 08, 2019 10:21 pm

Witam czy ktoś montował nadkole tej firmy i może coś opowiedzieć o walorach estetycznych https://allegro.pl/uzytkownik/mrowkam pozdrawiam.

Re: Nadkole

Śr sty 09, 2019 10:03 am

Nadkole chyba będzie lakierowane?
Zatem gdyby nawet były minimalne wady powierzchni, to przed lakierem nałożysz filer i przeszuflujesz.
Oczywiście zanim to zrobisz, trzeba wywiercić otwory montażowe

A od d spodu raczej nikt go nie będzie oglądał :)

Re: Nadkole

Śr sty 09, 2019 3:04 pm

Będzie białe bo moto jest białe,zastanawia mnie jakość wykonania.

Re: Nadkole

Śr sty 09, 2019 4:53 pm

Ale to "białe" na aukcji nie jest białe lakierowane, tylko "białe" z formy.
Formy pod laminat pokrywa się żelkotem. a następnie wypełnia żywiącą i włóknem szklanym.

..."Żelkot jest tym co powoduje, że nasz wyrób z włókna szklanego wygląda atrakcyjnie i praktycznie. Technicznie, jest to żywica poliestrowa z dodatkiem odpowiednich wypełniaczy oraz pigmentów, która żeluje na powierzchni formy, a następnie łączy się z kolejnymi warstwami zbrojeń szklanych tworzących konstrukcję laminatu"...

Re: Nadkole

Śr sty 09, 2019 6:07 pm

Mam błotnik tylny, w swojej CBF chyba od tego sprzedawcy. Jest Ok :thumbsup: Tak jak pisał Avalon, najpierw otwory montażowe, później koniecznie lakier (nawet biały)
To jest jedyna fota z tym błotnikiem jaką mam pod ręką, słabo go trochę widać, sorki ;-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Nadkole

Śr sty 09, 2019 6:15 pm

Dzięki za odpowiedzi.Jestem z Wrocławia a w lutym jest oldtimerbazar i gość prawdopodobnie będzie to obejrzę na żywo.
Odpowiedz