Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 3:30 pm

Witam mam pytanie.Jak w cbf 1000 sprawdzacie poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym.W serwisówce jest napisane że na ciepłymi stąd moje pytanie czy sprawdzacie tak jak serwisówka pisze czy macie jakieś swoje patenty.Drugie pytanie czy ubywa wam płyn chłodniczy jeżeli tak to mniej więcej w jakich ilościach.Pytam o takie pierdoły bo cbf mam od pół roku i chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć o ich bolączkach.Pozdrawiam.

Re: Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 5:51 pm

Ja sprawdzałem u siebie tak jak podaje instrukcja - na ciepłym, na stopce centralnej.
Płynu nigdy mi nie ubywało. Wymieniałem płyn co jakieś 2-3 lata.

Re: Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 8:10 pm

A jakie robisz przebiegi?

Re: Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 8:11 pm

Średnio 10-12 tys km rocznie, czasem więcej, ale 15 tys max.

Re: Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 8:49 pm

Sporo mi wychodzi około 5,5tyś

Re: Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 9:26 pm

A jaki masz poziom płynu na zimnym i ciepłym?

Re: Płyn chłodniczy

Pt sty 25, 2019 9:42 pm

Zawsze ustawiałem tak, żeby na ciepłym był max. Nie wnikałem ile będzie wtedy na zimnym.

Re: Płyn chłodniczy

Pn sty 28, 2019 3:06 pm

Shit, ostatni raz wymieniałem płyn w 2010 r...
Czas to zmienić.
Na tapetę pójdzie płyn, nowe manetki, woltomierz i sprawdzenie skąd ostatnio mi płyn chłodniczy wykapywał.

Re: Płyn chłodniczy

Pn sty 28, 2019 6:13 pm

zbyhu napisał(a):Shit, ostatni raz wymieniałem płyn w 2010 r...
Czas to zmienić.
Na tapetę pójdzie płyn, nowe manetki, woltomierz i sprawdzenie skąd ostatnio mi płyn chłodniczy wykapywał.

A jakie są twoje doświadczenia z pomiarem płynów?Jesteś weteranem tego sprzętu :notworthy:

Re: Płyn chłodniczy

Wt sty 29, 2019 8:49 am

CBF 1000 mnie tak przyzwyczaiła do swojej bezproblemowości i bezawaryjności, że w zasadzie tego nie robiłem. Raz na jakiś czas zaglądałem, czy coś jest w zbiorniczku wyrównawczym i jak było, to stwierdzałem, że jest ok.
Nigdy nie miałem problemów z tego tytułu.
Odpowiedz