Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: Płyn chłodniczy

Wt sty 29, 2019 3:31 pm

Czyli nie dolewałeś.

Re: Płyn chłodniczy

Wt sty 29, 2019 6:01 pm

Ja dolewałem do swojej przez dwa lata tak może nie całe 50ml , nie mogłem znaleźć wycieku , sądziłem że to z któregoś węża ponieważ pod moto kiedyś znalazłem ślad . Szukałem ,szukałem i znalazłem ; delikatny wyciek z pompy wody i to tylko podczas zimowania jak temperatura jest niska , w lecie czy też podczas jazdy nic się nie dzieje sprawdzałem to w sezonie bardzo często ani grama ani jednej kropelki za to po zimie troszkę brakuje . Dziwne , pewnie reperaturka przy niskich temperaturach przepuszcza !
A sprawdzam na centralce przy zimnym silniku tak żeby było troszkę poniżej górnej kreski, po rozgrzaniu moto stan jest jakieś dwa centymetry powyżej kreski ale to niczemu nie przeszkadza przynajmniej ja nie zauważyłem problemu!

Re: Płyn chłodniczy

Wt sty 29, 2019 7:11 pm

Dzięki za odpowiedzi jak by ktoś miał pytania co cbr 1000f sc24 chętnie odpowiem. Ujeżdżałem ją 10 lat.

Re: Płyn chłodniczy

Śr sty 30, 2019 6:59 am

slawekp napisał(a):Ja dolewałem do swojej przez dwa lata tak może nie całe 50ml , nie mogłem znaleźć wycieku , sądziłem że to z któregoś węża ponieważ pod moto kiedyś znalazłem ślad . Szukałem ,szukałem i znalazłem ; delikatny wyciek z pompy wody i to tylko podczas zimowania jak temperatura jest niska , w lecie czy też podczas jazdy nic się nie dzieje sprawdzałem to w sezonie bardzo często ani grama ani jednej kropelki za to po zimie troszkę brakuje . Dziwne , pewnie reperaturka przy niskich temperaturach przepuszcza !
A sprawdzam na centralce przy zimnym silniku tak żeby było troszkę poniżej górnej kreski, po rozgrzaniu moto stan jest jakieś dwa centymetry powyżej kreski ale to niczemu nie przeszkadza przynajmniej ja nie zauważyłem problemu!


U mnie podobna historia. Po 2 miesiącach stania, wyciągnąłem moto z garażu, odpaliłem i zaczęło śmierdzieć palonym płynem chłodniczym. Po bliższym obejrzeniu motocykla na prawej stronie silnika znalazłem ślady po jakimś wycieku płynu, prawdopodobnie z okolic termostatu.
Zrobiłem 27km i żadnych wycieków nie stwierdziłem... Pewnie w mrozach uszczelki twardnieją i płyn gdzieś lekko się sączy.
Na wiosnę chcę płyn wymienić, bo już parę lat tego nie robiłem. Zajrzę wtedy na termostat, poszukam śladów wycieku i podociągam cybanty na wężach.
Odpowiedz