Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Śr sty 30, 2019 9:58 pm

Witajcie juz zaczynam sie poddawać kupiłem swoj wymarzony motocykl cbf 1000 abs z kuframi itp z przebiegiem 8 tys mil. Mam taki problem ze motor był wypadkowy, uszkodzony przód. Po rozebraniu plastików przednich i bocznych okazało sie ze wiazka ta gruba która idzie po bakiem do przodu została przetrata i kilka kabli było przerwanych. Naprawiłem to i wszystkie funkcje wróciły na liczniku itp. Na ta chwile hiss f1 i abs sie swieci po włączeniu on ale hiss nie gasnie lecz zaczyna mrugac 3 krotnie i tak non stop. nie slychać pompy paliwa. Zmostkowałem 1 i 3 kabel od czujnika przechyłu nic nie dało, sprawidzłem kable od anteny hiss az do wejscia na eku na wszyskich 4 przewodach jest przejśćie. co moge sprawdzić jeszcze ?? jak to ugryść... zostało mi go ubrac lecz brak pompy paliwa mnie blokuje. Jest możliwe ze rozkodował sie komp ? Pomocy!!!

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 6:36 am

Masz jeszcze jakiś błąd. Migający HISS podaję kod błędu. Poszukaj na forum co on oznacza. Gdzieś te błędy były opisane.

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 7:43 am

Napisz dokładnie jak zachowuje się kontrolka hiss, podając czasy mignięć.
Nie trzymasz przypadkiem dwóch kluczyków z moto na jednym breloku przy stacyjce?

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 10:37 am

Wrzuciłem film jak to wygląda https://youtu.be/ZU3DHYOCpzw

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 10:37 am

Dodatkowo nie widzę testu licznika

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 10:57 am

viewtopic.php?f=20&t=2632
serwisówki:
viewtopic.php?f=21&t=5992

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 11:04 am

Ten 1ink nie ma nic wspólnego bo u mnie są 3 długie a nie 2

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 11:21 am

Masz ewidentnie dwa krótkie potem dwa dłuższe:
Code signals cannot send or receive
Faulty immobilizer receiver or wire harness

Z serwisówki procedurę masz w załączniku.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 12:04 pm

Według mojego zrozumienia każą sprawdzić kable od anteny aż do ECU?? Wczoraj miernikiem patrzyłem od anteny poprzez polutowane kable przy ramię aż do ECU wszędzie jest przejście

Re: Honda cbf1000 kreci nie odpala Pomocy !!

Cz sty 31, 2019 12:08 pm

Ja podejrzewam coś z antena albo ECU ale jak to sprawdzić. Było zwarcie w wiążące więc coś mogło się spalić. Dlaczego nie ma testu licznika...
Odpowiedz