Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Gaznik

N mar 17, 2019 4:21 pm

witam
odpalam dzis moto, a tu mi leci paliwo z gaznika, kropla po kropli, co to moze byc?

Re: Gaznik

Pn mar 18, 2019 1:18 pm

tombaxx napisał(a):witam
odpalam dzis moto, a tu mi leci paliwo z gaznika, kropla po kropli, co to moze byc?
Witam. To prawdopodobnie cieknący gaźnik.

Re: Gaznik

Wt mar 19, 2019 3:35 pm

raphi napisał(a):
tombaxx napisał(a):witam
odpalam dzis moto, a tu mi leci paliwo z gaznika, kropla po kropli, co to moze byc?
Witam. To prawdopodobnie cieknący gaźnik.



Normalnie geniusz xrofl

..." ja wiem co się popsuło......................autobus się popsuł "...

A na poważnie to jest cała masa możliwości.
Od uszczelki komory pływakowej, przez zaworek iglicowy, po złączki i przewody paliwa.

Re: Gaznik

Wt mar 19, 2019 3:59 pm

Polecam, na wszelki wypadek, sprawdzić poziom oleju - czy go czasem nie przybyło, bo skoro paliwo się leje, to jest możliwość, że leje się również do silnika...

Re: Gaznik

Wt mar 19, 2019 8:30 pm

goramo napisał(a):Polecam, na wszelki wypadek, sprawdzić poziom oleju - czy go czasem nie przybyło, bo skoro paliwo się leje, to jest możliwość, że leje się również do silnika...


Paliwo zawsze się leje do silnika poprzez gaźnik :)

Re: Gaznik

Wt mar 19, 2019 9:34 pm

zibi napisał(a):
goramo napisał(a):Polecam, na wszelki wypadek, sprawdzić poziom oleju - czy go czasem nie przybyło, bo skoro paliwo się leje, to jest możliwość, że leje się również do silnika...


Paliwo zawsze się leje do silnika poprzez gaźnik :)



Serio? :eek: xcrazy xgood


Może się mylę, ale z posta autora wątku zrozumiałem, że paliwo mu cieknie z gaźnika na zewnątrz :wink: (np. przez nieszczelną uszczelkę komory) chociaż fakt, że autor nie sprecyzował w zasadzie skąd dokładnie. :wink:
Jeśli zaworek iglicowy działa sprawnie, to wcale nie musi się lać do cylindra.... Być może nieszczelność jest tylko do zewnątrz. :smile:

Re: Gaznik

Śr mar 20, 2019 12:23 pm

Jeśli zaworek iglicowy by się zawiesił i paliwo przelewał, to silnik raczej nie pracował by poprawnie.
To raczej wyciek gdzieś z połączeń układu paliwowego.
gaźnik.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Gaznik

Śr mar 20, 2019 6:32 pm

kapie kropla po kropli, z pod spodu y takiej rurki (moze przelewowej) z przewodów nie cieknie.

Re: Gaznik

Śr mar 20, 2019 9:24 pm

Avalon napisał(a):Jeśli zaworek iglicowy by się zawiesił i paliwo przelewał, to silnik raczej nie pracował by poprawnie.
To raczej wyciek gdzieś z połączeń układu paliwowego.
gaźnik.jpg



Pracowałby. :wink:

Może nie do końca poprawnie, ale by pracował.

U mnie podciekały zaworki w Trampku (oddałem moto na serwis i zaworki zostały wymienione), a silnik działał bez problemów.
Gdyby nie ślady zacieków paliwa z króćców dolotowych, to nikt po pracy silnika nawet by nie zauważył... :smile:

No chyba, że lało by się z nich ciurkiem. :smile:
Odpowiedz