Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Cz mar 21, 2019 7:58 pm

Witam. Z uwagi, że jestem początkujący i nie chciałbym czegoś zepsuć w swojej maszynie chciałbym się Was poradzić doświadczeni klubowicze w sprawie usterki kierunkowskazów jaką zauważyłem podczas przygotowywania moto do sezonu.

Problem wygląda w ten sposób, że po wciśnięciu prawego kierunku na początku "tyka" szybko później po kilku sek. sytuacja się stabilizuje i działa poprawnie natomiast po przełączeniu na lewy nic się nie dzieje a dopiero gdy bardziej docisnę w lewo palcem przełącznik i go trzymam zaczyna działać.

Zastanawiam się czy wystarczy zwykłe rozebranie manetki i przeczyszczenie styków czy może jest to wywołane inna przyczyną.
Dziękuję z góry za pomocne podpowiedzi :D

Re: Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Pt mar 22, 2019 9:02 am

skoro działa to dociśnięciu, znaczy styki w przełączniku. Jakby nie działało wcale, trzeba by szukać przyczyny gdzie indziej.

Re: Nie działa lewy kierunkowskaz CBF 600 2006 r.

Śr mar 27, 2019 6:52 pm

Witam, udało się usunąć usterkę :)
w skrócie opiszę co zrobiłem może komuś się przyda :)
Po rozebraniu obudowy manetki odkręciłem metalowy mechanizm przełącznika kierunkowskazów zamocowany jedną małą śrubka wewnątrz obudowy, następnie odkręciłem srebrną blaszkę i ukazał się stycznik od kierunków. Zauważyłem, że w kostce przełącznika jest mała sprężynka z kulką która wpadając w "zapadki" i dociska styki kierunkowskazów w przesuwającej się białej plastikowej kostce. Wyciągałem tą sprężynkę delikatnie ją rozciągnąłem zwiększając jednocześnie jej siłę docisku kulki do przełącznika i wszystko zaczęło prawidłowo działać oczywiście dodatkowo profilaktycznie popsikałem kontakt sprayem do potencjometrów i całość złożyłem w odwrotnej kolejności.
Wszystko śmiga elegancko :D
Odpowiedz