Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

PC800 hydrauliczne sprzęgło

So kwi 06, 2019 8:18 pm

Cześć!
Ściągnąłem serwisówkę Pacyfika po angielskiemu, ale technicznie ja mało sprawny w językach obcych.
Mój Pacific ma hydrauliczne sprzęgło i na klapce ma napisane co rozumiem "Używać wyłącznie DOT4"
i dalej "from a sealed container" tu już bardziej ostrożnie podchodzę do tłumaczenia...
Poza tym jak się odpowietrza w tym silniku hydrauliczne sprzęgło bo przyznam, że chciałbym wymienić płyn na nowy.
Dzięki

Re: PC800 hydrauliczne sprzęgło

Pn kwi 08, 2019 5:45 am

Tak, tylko DOT-4 z nieotwartego zbiorniczka. W sensie po prostu, żeby nie używać jakiegoś otwartego rok wcześniej, bo wiadomo, płyn higroskopijny, ciągnie wodę, więc polecają używać świeżo otwartego płynu.

Co do odpowietrzenia - nie różni się to od odpowietrzania hamulców. Odkręcasz pokrywę zbiorniczka na kierownicy. Potem musisz znaleźć odpowietrznik na siłowniku sprzęgła. Popuszczasz odpowietrznik, zakładasz wężyk, wypompowujesz stary płyn klamką sprzęgła, zalewasz nowym płynem zbiorniczek na kierownicy i pompujesz, aż płyn pojawi się znowu w wężyku, bez baniek powietrza.
Jak chcesz całkiem spuszczać płyn, to może warto zajrzeć do tłoczka w siłowniku, czy tam nie ma jakiegoś syfu.

Re: PC800 hydrauliczne sprzęgło

Cz kwi 11, 2019 5:02 pm

OK, czyli muszę się dostać do siłownika, a to pokonanie plastików....
Spoko, zdam foto relację.
Dzięki

Re: PC800 hydrauliczne sprzęgło

Pn kwi 29, 2019 11:54 am

Hangman ja ostatnio wymieniałem w swojej CBF-ce płyn w układzie sprzęgła. Prosta robota. Pozakrywaj tylko okolice pod zbiorniczkiem jakimiś szmatami bo płyn jest silnie żrący. Przed zalaniem nowego płynu oczyść zbiorniczek z syfu, który być może zalega na jego dnie. U mnie było tam tyle gęstego szlamu, że wyglądało to tak jakby nikt nigdy tam nie zaglądał :scared:.
Odpowiedz