Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez wiesiekczech@o2.pl » Pn lip 02, 2012 12:38 pm

po cholerę miałbym wymieniać dobry alternator na przewinięty!!!poza tym alternator jest oryginalny tylko drut jest nowy!!!co można łatwo sprawdzić a przy wywrotce i mechanicznym uszkodzeniu alternatora też pozostają ślady!!dlaczego uważasz że wszyscy to złodzieje i cwaniacy !!!dlaczego obrażasz uczciwych ludzi?
wiesiekczech@o2.pl
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn lip 02, 2012 9:48 am
Lokalizacja: Pszów
Imię: wiesiek
Motocykl: cbf 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Pn lip 02, 2012 12:52 pm

Stawiam się tylko po stronie dilera Hondy.
Zasadne roszczenia są ok, ale bez przesady.
Można na sto tysięcy innych sposobów i ze stu tysięcy innych powodów we własnym zakresie, z własnej winy uszkodzić alternator, przewinąć go i potem domagać się wymiany. A certyfikatu na uczciwość w pięknych oczach nikt nie ma.
Uważam, że podejście Hondy jest zupełnie fair. Masz 7 lat gwarancji, jak Ci się altek spali, oddajesz do naprawy, wymieniają bez gadania na nowy (a mogliby czarować, że masz manetki grzane, czy gniazdo zapalniczki, więc to na pewno Twoja wina, że altek padł) i gra gitara.
Sam się zastanów, czy byś wymienił na własny koszt coś komuś po tym, jak sam przy tym dłubał.

Oczywiście nie zarzucam Ci cfaniakowania i kłamstwa i wierzę, że było jak piszesz.
Natomiast denerwuje mnie takie gadanie i podejście do sprawy.

Gdyby nie było żadnej akcji serwisowej na alternatory, to byś to potraktował jako zwykłą awarię, pech i nie rzucał na lewo i prawo, że nigdy więcej Hondy nie kupisz. I nie byłoby tematu.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez wiesiekczech@o2.pl » Pn lip 02, 2012 1:13 pm

z jednej strony mówisz że są zasadne roszczenia a potem że "Można na sto tysięcy innych sposobów i ze stu tysięcy innych powodów we własnym zakresie, z własnej winy uszkodzić alternator, przewinąć go i potem domagać się wymiany" "Sam się zastanów, czy byś wymienił na własny koszt coś komuś po tym, jak sam przy tym dłubał".dalej nie przyjmujesz że komuś uczciwemu po prostu spalił się altek że każdy to złodziej i cwaniak a skoro tak to honda powinna wszystkich olać bo"certyfikatu na uczciwość w pięknych oczach nikt nie ma."nie mówię o tym by honda dała nowy ale wymieniła oryginalny {bez zwracania go) powtarzam nieoryginalny jest tylko drut !!i nie mam w motorze żadnych dodatkowych odbiorników energi!!!nie karzdy ma kase na nowe części "jak Ci się altek spali, oddajesz do naprawy, wymieniają bez gadania na nowy"tylko szuka tanszych zamienników!!Honda ani słowem na swojej stronie o wymianie!!gdyby bdali ogłoszenie to nie było by problemu ale ty i tak będziesz uważał wszystkich za złodzieji !!
wiesiekczech@o2.pl
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn lip 02, 2012 9:48 am
Lokalizacja: Pszów
Imię: wiesiek
Motocykl: cbf 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez rupert » Pn lip 02, 2012 1:44 pm

Chyba kolego za bardzo się spinasz... a że "Polak" to kombinator, to chyba oczywiste
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Tiarus » Pn lip 02, 2012 1:47 pm

rupert napisał(a):Chyba kolego za bardzo się spinasz... a że "Polak" to kombinator, to chyba oczywiste


Nie chcę być niekulturalna, ale... coś mi to na trolling wygląda.
Tak z grubej rury i bez powitalni.
No, ja bym polemizowała.
Ale ja w ogóle lubię polemizować...

=^◣ ◢^=
Avatar użytkownika
Tiarus
Asimi
 
Posty: 9838
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 8:29 pm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez rupert » Pn lip 02, 2012 1:50 pm

Tiarus napisał(a):Nie chcę być niekulturalna, ale... coś mi to na trolling wygląda.
Tak z grubej rury i bez powitalni.

Możesz mieć rację :censored:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Pn lip 02, 2012 2:09 pm

Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Uważam, że Twoje roszczenia są bezzasadne, bo ktoś dłubał przy Twoim alternatorze, a Honda nie jest wróżką, żeby wiedzieć dlaczego. Nie ma więc podstaw, by uznała swoją winę. Koniec kropka.

W zdaniu: "Zasadne roszczenia są ok, ale bez przesady." miałem na myśli, że właśnie Twoje są przesadą.

Nie uważam Cię za złodzieja, jak przeczytasz uważniej moje posty, to może zrozumiesz ich treść.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez wiesiekczech@o2.pl » Pn lip 02, 2012 3:08 pm

mam pretensje do hondy o to że nie wezwali właścicieli cbf do serwisu na wymianę , nie ogłosili na swych stronach o fabrycznych wadach alternatorów , po cichu robią wymianę przedłużając gwarancję !!wiele osób o tym nie wie i dalej na swój koszt będą wymieniać alternatory!to że Polacy to kombinatorzy to prawda ale spośród kilkunastu kolegów jeżdżących na motorach żaden by nie zmieniał altka tylko po to by na tym zarobić!ile ty masz takich kolegów?
wiesiekczech@o2.pl
Użytkownik
 
Posty: 20
Dołączył(a): Pn lip 02, 2012 9:48 am
Lokalizacja: Pszów
Imię: wiesiek
Motocykl: cbf 1000
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Pn lip 02, 2012 4:29 pm

Koledzy to jedno, a cała armia nieuczciwych handlarzy, ściągających złom zza granicy, to drugie.

A, to, że Honda robi to po cichu, to jest już zupełnie inna sprawa, niezależna od tego, o czym się spieramy.
Bo nawet zakładając, że akcję wymiany SPALONYCH alternatorów reklamowaliby na billbordach w całej Europie, to nic by nie zmieniło w sprawie odmowy wymiany już przewiniętego altka.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez rupert » Pn lip 02, 2012 4:34 pm

wiesiekczech@o2.pl napisał(a):

Zajrzyj w ten dział http://forumcbf.pl/viewforum.php?f=7 :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 141 gości