Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez wojtekostrowka » Pn mar 21, 2016 8:33 am

Święte słowa panie kolego ;)
Avatar użytkownika
wojtekostrowka
Nowicjusz
 
Posty: 14
Dołączył(a): N sty 31, 2016 4:09 pm
Wiek: 52

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Goral4t » Wt mar 29, 2016 8:13 am

Panowie wczoraj pierwsza jazda dużej CBF w tym sezonie i mam taki oto problem, że moto nie chce palić na ciepłym raz kręci raz nie, trzeba mu odkręcić manetkę by zapalił. Moto całą zimę było pod ładowarką, zresztą na zimnym pali bez problemu. Na szybkości sprawdziłem lądowanie i trochę mnie zastanawia bo bieg luzem 5k obr/min napięcie skacze między 13.8 a 14.3 dość chaotycznie mi się wydaje bo w x11 mam dość stabilnie. Dodam ,że cbf w zimie dostała nawigacje gniazdko zapalniczki a także miała już zamontowaną olejarkę i alarm. Poza ostatnim zasilane jest po stacyjce (podczas pomiaru wszystko było odłączone).

Ktoś z was miał podobny problem? podpoiłem to pod alternator bo nie był jeszcze wymieniany ,a problem jest albo z nim albo rozrusznik pada ew jeszcze aku, niestety miałem mało czasu by się zorientować co i jak w szerszym zakresie.
Motomaniacy są wszędzie :) X11 "Power of Dreams"
Avatar użytkownika
Goral4t
Maniak
 
Posty: 1357
Dołączył(a): N lis 21, 2010 12:32 pm
Lokalizacja: KSU
Wiek: 31
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF 600 sa, x11
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez korzeń » Wt mar 29, 2016 8:24 am

Goral4t napisał(a):
Ktoś z was miał podobny problem? podpoiłem to pod alternator bo nie był jeszcze wymieniany ,a problem jest albo z nim albo rozrusznik pada ew jeszcze aku, niestety miałem mało czasu by się zorientować co i jak w szerszym zakresie.

Wiesz co, miałem tak na starym akumulatorze właśnie na ciepłym silniku, słabo kręcił, a z rana na zimnym odpalał bez problemu. Obecnie mam nowy akumulator, alternator i dodatkowe kable z alternatora bezpośrednio do akumulatora więc problemu nie mam.
Pamiętam jak oglądałem jedną cbfe kiedy szukałem kupić i u gościa było identycznie. Na zimnym zagadała, pochodziła, zagrzała się a po zgaszeniu już nie zagadała jak powinna, trzeba było z gsxra wyciągąć akumulator.
a w wolnych chwilach:
www.e36e38.blogspot.com
korzeń
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr kwi 24, 2013 11:24 am
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 37
Imię: Jarek
Motocykl: Cbf 1000 '06
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez goramo » Wt mar 29, 2016 8:48 am

Goral4t napisał(a):Panowie wczoraj pierwsza jazda dużej CBF w tym sezonie i mam taki oto problem, że moto nie chce palić na ciepłym raz kręci raz nie, trzeba mu odkręcić manetkę by zapalił. Moto całą zimę było pod ładowarką, zresztą na zimnym pali bez problemu. Na szybkości sprawdziłem lądowanie i trochę mnie zastanawia bo bieg luzem 5k obr/min napięcie skacze między 13.8 a 14.3 dość chaotycznie mi się wydaje bo w x11 mam dość stabilnie. Dodam ,że cbf w zimie dostała nawigacje gniazdko zapalniczki a także miała już zamontowaną olejarkę i alarm. Poza ostatnim zasilane jest po stacyjce (podczas pomiaru wszystko było odłączone).

Ktoś z was miał podobny problem? podpoiłem to pod alternator bo nie był jeszcze wymieniany ,a problem jest albo z nim albo rozrusznik pada ew jeszcze aku, niestety miałem mało czasu by się zorientować co i jak w szerszym zakresie.



Tak jak korzeń napisał - sprawdź na innym aku.

Ten co tam masz jest od nowości (2009 rok), a więc leci mu już powoli 7 roczek. :wink: (Chyba, że Wiedźma wymieniał, ale nie sądzę....)



P.S.
Wysłałem Ci plik excela. :smile:
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez rupert » Wt mar 29, 2016 1:10 pm

Klemy też sprawdź.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez MrAmator » Pt lip 08, 2016 8:58 am

Podłączę się bo też mam problem z odpalaniem cbf-a tylko, że bez różnicy czy ciepły czy zimny raz zakręci od razu a raz musi parę razy przekręcić żeby odpalić. Ktoś mi mówił, że może alternator pada a była kampania więc skontaktowałem się z hondą i faktycznie kampania na mój motocykl trwa do końca września jednak honda nie chce wymienić alternatora bo mówi, że nie ma udokumentowanego przebiegu i serwisów w okresie gwarancji. Motocykl został kupiony w Polsce jednak poprzedni właściciel kupił go we francji prawdopodobnie. Macie może koledzy jakieś rozwiązanie tego problemu, czy też ktoś był w takiej sytuacji oddając moto na kampanię?
MrAmator
Użytkownik
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 9:15 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Dawid
Motocykl: HONDA CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez garbaty » Pt lip 08, 2016 11:22 am

korzeń napisał(a):
Goral4t napisał(a):
Obecnie mam nowy akumulator, alternator i dodatkowe kable z alternatora bezpośrednio do akumulatora więc problemu nie mam.


jak to takie kable? z altka na aku? 70VAC?
garbaty
Znawca
 
Posty: 375
Dołączył(a): Wt maja 06, 2014 5:58 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez raphi » Pt lip 08, 2016 11:33 am

Nie ma czegoś takiego jak bezpośrednie kable z alternatora do akumulatora. To Goral pisał - nikt nie wziął tego poważnie ;)
Oczywiście po drodze pomiędzy alternatorem a akumulatorem jest jeszcze regulator napięcia :)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Pt lip 08, 2016 4:51 pm

MrAmator napisał(a):Podłączę się bo też mam problem z odpalaniem cbf-a tylko, że bez różnicy czy ciepły czy zimny raz zakręci od razu a raz musi parę razy przekręcić żeby odpalić. Ktoś mi mówił, że może alternator pada a była kampania więc skontaktowałem się z hondą i faktycznie kampania na mój motocykl trwa do końca września jednak honda nie chce wymienić alternatora bo mówi, że nie ma udokumentowanego przebiegu i serwisów w okresie gwarancji. Motocykl został kupiony w Polsce jednak poprzedni właściciel kupił go we francji prawdopodobnie. Macie może koledzy jakieś rozwiązanie tego problemu, czy też ktoś był w takiej sytuacji oddając moto na kampanię?


Jakies pierdolenie. Jak jest awaria altka to powinni wymienić bez gadania, bo to coś w rodzaju akcji serwisowej. Ja miałem moto z Niemiec, kupiłem je nim upłynęło dwa lata od handlarza. Altek wymienili mi bez gadania.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez raphi » Pt lip 08, 2016 8:39 pm

A ja miałem pierdylion różnych swoich czujników, olejarka, voltomierzem, gniazdo zapalniczek a moje moto ostatni raz w ASO było jak było kupowane. I zrobili bez gadania. Oni maja obowiązek wymienić alternator. Koniec kropka.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 151 gości