Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Turos » Śr lip 20, 2016 10:14 am

Zgłosić się do centrali Hondy z korespondencją i zapytać ich co z tym można zrobić. W sensie, czy jeszcze ta gwarancja Cię obejmuje i czy faktycznie niezbędne są wpisy z ASO.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Wesoły Dyzio » Śr lip 20, 2016 11:37 am

MrAmator napisał(a):
MrAmator napisał(a):zwarcia nie było na żadnym z przewodów, pytanie tylko czy aby kostka alternatora nie powinna być tego samego koloru co kostka w moto? bo ta z moto jest śnieżno biała a ta od altka praktycznie beżowa.


Kolejna próba kontaktu z Honda i znów nic
Dowiedziałem się że to nie jest kampania serwisowa a jedynie przedłużona gwarancja więc wszystkie serwisy musza być udokumentowane w książce serwisowej. Bo od 12 lipca tego roku (chodź ja próbowałem załatwić to na początku czerwca i tez się nie dało)podobno maja bardziej restrykcyjne wymagania. W takiej sytuacji jak moja podobno mogą tylko zaproponować niższe ceny czyli 3500zł za czesci i 2-3 stówki wymiana.

Co robić w takiej sytuacji?

A gdzie jest napisane, że musisz naprawiać motocykl po gwarancji w ASO ? A po za tym jest to akcja serwisowa, czyli naprawianie bubla wyprodukowanego przez fabrykę, więc tym bardziej nie ma tu zastosowanie jakiejkolwiek klauzuli dotyczącej utraty gwarancji. Ja bym napisał do Honda Polska, a jak to nic nie da, do Hondy w Japonii. Tam mają inne podejście do takich spraw. Pamiętam jak sam sobie zbiłem za czasów socjalizmu wyświetlacz cyfrowy w nowo nabytym zegarku elektronicznym. Oczywiście w Polsce nie było mowy o dostaniu takiego wyświetlacza. Napisałem do Casio i przysłali mi wyświetlacz razem z podziękowaniem za zakup ich towaru. Oczywiście zegarek to nie alternator, ale myślę, że podejście Japończyków się nie zmieniło. Ja bym próbował.
Jedź wolniej, myśl szybciej Obrazek


Obrazek
Wesoły Dyzio
Nightmare
 
Posty: 5502
Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 10:45 am
Lokalizacja: Pruszków, Warszawa
Wiek: 56
Imię: Jacek
Motocykl: CBF 600SA '10
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez vExus » Śr lip 20, 2016 11:53 am

Armator na pewno nie powinieneś godzić się na tą cenę. Sam zrobiłem to na oryginalnych częściach + wymiana w ASO za połowę tej kwoty (altek padł chwilę po gwarancji i z Hondą nie wygrałem batalii). Na forum jest gdzieś link do niemieckiego sklepu z oryginalnym, nowym zestawem koła magnesowego i stojana. Jak nie znajdziesz to się odezwij, chociaż powinieneś móc to też wygooglować, bo pamiętam że sklepów było co najmniej 2.

Totalnym skurwysyństwem ze strony Honda Polska jest to, że za zestaw wołają ~3x tyle co za zachodnią granicą.
Avatar użytkownika
vExus
Znawca
 
Posty: 269
Dołączył(a): N lis 06, 2011 10:14 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez raphi » Śr lip 20, 2016 12:02 pm

Ja kiedyś specjalnie dzwoniłem do Honda Polska (wtedy jeszcze było coś takiego) i rozmawiałem z człowiekiem odpowiedzialnym za te sprawy u dealerów w polsce. Powiedział mi wówczas, że akcja dotyczy tak CBF'ek jak i CBR'ek (konstrukcyjnie to te same silniki). Dyspozycja dla dealerów została przekazana wewnętrznym biuletynem, z którym każdy dealer ma obowiązek się zapoznawać i stosować do zapisanych w nim zasad. W praktyce nie wszyscy dealerzy w ogóle to czytają i nie wiedzieli o akcji. Powiedział, że jeśli będzie jakikolwiek problem od strony dealera to mam zgłaszać bezpośrednio do niego. Jako że było to kilka lat temu, nie mam dzisiaj już ani nazwiska ani numeru telefonu.

W każdym razie w ogóle nie był brany pod uwagę fakt posiadania jakiejkolwiek książki czy nawet własnoręcznych zmian w instalacji (ja np. miałem gniazdo zapalniczki i olejarkę). Był obowiązek wymiany i wymiany były dokonywane. Najważniejsze to po VIN'ie sprawdzić czy nasz egzemplarz jest jeszcze objęty gwarancją, bo gwarancja wynosiła 7 lat, co oznacza, że na wymianę załapują się już tylko motocykle z drugiej połowy 2009 roku wzwyż.

Nie wiem też jak długo trwała będzie akcja - zależy to pewnie od tego kiedy Honda zaczęła montować alternatory w pierwszym montażu na wolne od wad. Avalon podawał tutaj kiedyś numery części wadliwe i poprawione.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez MrAmator » Śr lip 20, 2016 8:32 pm

Rzekomo szef serwisu stwierdził, że są to ceny i tak promocyjne bo normalnie stojan 1570zł a koło 3000zł ;D dodatkowo powiedział co już wspominałem, że 12 lipca dostali e-mail od hondy w sprawie właśnie takich gwarancji dostali bardziej restrykcyjne przepisy i muszą właśnie być wpisy z gwarancji ASO dopowiedział też, że te wymiany, które rzekomo zostały zrobione tak jak tu taj piszemy bez żadnych książek serwisowych, faktur i tak dalej zostały cofnięte i dealer musi za nie zapłacić z własnej kieszeni.

podobno jest też jakaś gwarancja na kufry czarne bez odblasków i bez czerwonego przycisku,ale nie wiem co i jak bo nie to mnie interesowało.

Jutro postaram się coś szrajbnąć dla hondy i zobaczymy co odpiszą
MrAmator
Użytkownik
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 9:15 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Dawid
Motocykl: HONDA CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Cz lip 21, 2016 5:52 am

No właśnie, trzeba iść do źródełka. Jakiś tam dealer to sobie może gadać. Dla niego to stracony czas pracy mechanika.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Avalon » Pt lip 22, 2016 8:35 am

Jak ktoś ma "mus" na zakup nowego stojana, to za 1050 aktualnie można szarpnąć.
Katalogowo stoi 1570
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez raphi » Pt lip 22, 2016 8:37 am

Avalon napisał(a):Jak ktoś ma "mus" na zakup nowego stojana, to za 1050 aktualnie można szarpnąć.
Katalogowo stoi 1570

Ludzie w potrzebie powinni Cię ozłocić :heart:
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14114
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez MrAmator » Pt lip 29, 2016 2:57 pm

odpowiedz Honda Polska

"Szanowny Panie
Internet i fora internetowe nie zawsze są wiarygodnym źródłem wiedzy. Ten model nie miał nigdy kampanii serwisowej związanej z alternatorem. Miał wydłużoną gwarancję o dodatkowe 5 lat na stojan alternatora. I jeżeli w okresie 2 lat gwarancji podstawowej i dodatkowych 5 lat (czyli łącznie 7 lat od daty uruchomienia gwarancji) wystąpiła awaria tego podzespołu - wówczas był on wymieniany bezpłatnie w ramach wydłużonej gwarancji. Oczywiście jeżeli były spełnione następujące warunki:
- pojazd nie miał modyfikowanej instalacji elektrycznej w taki sposób, aby te modyfikacje mogły uszkodzić stojan alternatora
- stojan nie został uszkodzony mechanicznie
- pojazd ma udokumentowaną historię przeglądów wykonanych zgodnie z wytycznymi producenta"

i skąd niby mam wytrzasnąć po tylu latach historię przeglądów ?

jak znajdę w weekend czas napiszę do nich jeszcze raz ciekawe co odpiszą następnym razem?

jakieś sugestie co do nich napisać, żeby zwiększyć siłę przebicia?
MrAmator
Użytkownik
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr cze 11, 2014 9:15 pm
Lokalizacja: Wrocław
Imię: Dawid
Motocykl: HONDA CBF 1000
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Pt lip 29, 2016 5:24 pm

Za przeproszeniem, pierdolenie. Mój nie miał historii serwisowej, bo serwisowałem sobie sprzęta sam. I altek mi wymienili przy przebiegu 86 tyś.km.
Teraz coś się musiało zmienić, bo model CBF1000 Classic już zszedł z tapety, to takich klientów można mieć w dupie...

Może Avalon będzie potrafił sprawdzić w systemie jakoś, czy wyszły jakieś nowe wytyczne, bo przez kilka lat wymieniane altki były bez gadania.

U mojego kolegi nawet wymieniany był altek drugi raz. Pierwszy raz chyba w Anglii i drugi raz w PL. Po numerze VIN sprawdzili.

Ja mam nawet dowód w książce serwisowej:

http://www.zbyhu.cba.pl/moto/imgs/cbf58.jpg
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7387
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 125 gości