Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez geguś » Cz sie 17, 2017 9:04 pm

Majkrzaq napisał(a):No i u mnie padł alternator. Wszystko na jeden dzień przed wyjazdem w Alpy... :crybaby: Ktoś tu w temacie, kto pracuje w serwisie Hondy, wspominał o jakimś zestawie naprawczym. Rozumiem, że chodziło po prostu o nowy OEMowski stator?

Ja mam przewinięty altek, 4kkm już na nim zrobiłem a przewineli mi z dnia na dzień także nic straconego, wyprawa przed Tobą ;)
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Majkrzaq » Pt sie 18, 2017 4:47 pm

goramo napisał(a):
Majkrzaq napisał(a):No i u mnie padł alternator. Wszystko na jeden dzień przed wyjazdem w Alpy... :crybaby:

No to w sumie odrobina szczęścia w nieszczęściu, że nie zdechł gdzieś na alpejskiej przełęczy. :scared:


No dokładnie. Lekuśko bym się wqrwił jak by takie cos stało mi sie na wyjeżdzie. Nie wiem czy nie zakupie zapasowego statora skoro one takie awaryjne. Za rok planuję wypad na Rumunię więc była by kicha jak by padł.

geguś napisał(a):
Majkrzaq napisał(a):No i u mnie padł alternator. Wszystko na jeden dzień przed wyjazdem w Alpy... :crybaby: Ktoś tu w temacie, kto pracuje w serwisie Hondy, wspominał o jakimś zestawie naprawczym. Rozumiem, że chodziło po prostu o nowy OEMowski stator?

Ja mam przewinięty altek, 4kkm już na nim zrobiłem a przewineli mi z dnia na dzień także nic straconego, wyprawa przed Tobą ;)


A gdzie przewijałeś? Ja w poniedziałek wysyłam do niejakiego "Gywera" z Allegro. Chłopaki ze Szczecina też mi go polecali. Człowiek przewijał podobno alternatory dla polskiej policji. Ma w ofercie normalne przewinięcie alternatora (jakieś 170zł) i niby jakieś, które sprawia że jest on mocniejszy (400zł). Drugą opcję stosował podobno dla wspomnianych wcześniej policyjnych maszyn. Napisałem do niego i czekam na odpowiedź czym to się konkretnie różni i czy po takiej operacji nie jest aby wymagana zmiana regulatora. Zobaczymy co odpowie :)
komar -> motorynka -> motorynka z piecem od WSKi :) -> Simson S51 -> Simson SR50 -> Jawa 350 -> Jawa 350TS -> kawa KLE500 -> CBF1000
Avatar użytkownika
Majkrzaq
Znawca
 
Posty: 243
Dołączył(a): Cz cze 25, 2015 6:08 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF1000 :)
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez geguś » N sie 20, 2017 8:18 am

Też rozważałem tą firmę ale zależało mi na czasie. Zadzwoniłem do mojego mechanika, u którego serwisuje motocykle od 4-5 lat i doradził mi serwis w Nicach 15 km od Lublina. Zapłaciłem chyba 180 zł, dostałem gwarancję na pół roku i miałem wykonaną uslugę w 24 h.
Avatar użytkownika
geguś
Miłośnik
 
Posty: 820
Dołączył(a): Pt maja 24, 2013 10:54 am
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 37
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A GSX-R 750
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Moto_Christo » Śr sty 10, 2018 12:14 pm

Majkrzaq napisał(a): Lekuśko bym się wqrwił jak by takie cos stało mi sie na wyjeżdzie. Nie wiem czy nie zakupie zapasowego statora skoro one takie awaryjne. Za rok planuję wypad na Rumunię więc była by kicha jak by padł.

A gdzie przewijałeś? Ja w poniedziałek wysyłam do niejakiego "Gywera" z Allegro. Chłopaki ze Szczecina też mi go polecali. Człowiek przewijał podobno alternatory dla polskiej policji. Ma w ofercie normalne przewinięcie alternatora (jakieś 170zł) i niby jakieś, które sprawia że jest on mocniejszy (400zł). Drugą opcję stosował podobno dla wspomnianych wcześniej policyjnych maszyn. Napisałem do niego i czekam na odpowiedź czym to się konkretnie różni i czy po takiej operacji nie jest aby wymagana zmiana regulatora. Zobaczymy co odpowie :)


Mnie padł w Hiszpanii. I to podczas wyjazdu w najdalszą wycieczkę od miejsca noclegu. Doturlałem się do Hondy w Granadzie a tam jedyny człowiek znający angielski (Chińczyk) poinformował mnie, że wymiana będzie kosztować 800Euro i żebym usiadł na ławeczce i poczekał 3 dni aż sprowadzą alternator z centralnego magazynu z Madrytu. Padła jedna faza więc wsiadłem na motocykl i pojechałem w kierunku pensjonatu. Dojechałem i tak jeszcze objeździłem Andaluzję przez 4 kolejne dni co noc ładując akumulator.
Po powrocie telefon do Gywera i mam teraz 2 altki. Jeden zamontowany a drugi pod siedzeniem jako zapasowy.

Te lepsze dla policji to są altki chyba z motocykli Ducati. Są mocniejsze, pasują do CBFy ale trudno je dostać
Moto_Christo
Użytkownik
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pt wrz 02, 2016 4:01 am
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 50
Imię: Wojtek
Motocykl: Honda CBF 1000

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez nocny » Cz sty 11, 2018 6:08 pm

Moto_Christo napisał(a):Te lepsze dla policji to są altki chyba z motocykli Ducati. Są mocniejsze, pasują do CBFy ale trudno je dostać


wisiało kiedyś takie ogłoszenie o sprzedaży CBF gdzie sprzedający pisał że altek jest z Ducati.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez rupert » Pt sty 12, 2018 1:38 pm

Świat się wali skoro Honda z przeszczepem od Włocha działa lepiej... xwacko
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez zbyhu » Pt sty 12, 2018 4:04 pm

Ciągnie swój do swego... Montowana we Włoszech ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Avalon » N sty 14, 2018 8:26 pm

Nie wiem kto montuje altki z Ducati, ale jeden z warsztatów który serwisuje policyjne CBF'y kupuje u nas oryginalne stojany.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Majkrzaq » So lut 03, 2018 10:13 pm

Ja kupiłem zapasowy od Gywera. Niby ten wzmacniany. Przyszedł w opakowaniu od alternatora Electrexu, więc może Gywer po prostu kupuje stamtąd a sprzedaje tutaj jako wzmocnione.
komar -> motorynka -> motorynka z piecem od WSKi :) -> Simson S51 -> Simson SR50 -> Jawa 350 -> Jawa 350TS -> kawa KLE500 -> CBF1000
Avatar użytkownika
Majkrzaq
Znawca
 
Posty: 243
Dołączył(a): Cz cze 25, 2015 6:08 pm
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 36
Imię: Michał
Motocykl: CBF1000 :)
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Polska wymienia alternatory w CBF1000

Postprzez Avalon » Śr kwi 25, 2018 8:19 am

Dostałem kiedyś z zaprzyjaźnionego warsztatu spalony stojan wyjęty z policyjnej CBF'ki, i wysłałem do przewinięcia.
Kilka dni temu przyszedł naprawiony, wiec mam co zabrać w razie dalszego wyjazdu.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 20 gości

cron