CBF500 - brak hamulca tył - pompa ABS?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

CBF500 - brak hamulca tył - pompa ABS?

Postprzez pepax » Wt kwi 30, 2019 7:07 pm

Przytrafiła mi się taka awaria w moim CBF500 z ABSem.
Przy którymś wyjeździe okazało się że nie jestem w stanie zahamować tyłem. Dźwignia nożna jak beton - nie drgnie. Rzadko hamuje tyłem więc pojechałem. W trakcie trasy przy mocniejszym naciśnięciu hamulec się odblokował i normalnie działał. Potem za jakiś czas znów się zablokował - i już nie drgnął. Myślałem że to zatarta pompa - ta przy dźwigni nożnej. Rozkręciłem - okazuje się że chodzi. Płyn uciekł więc dźwignia teraz chodzi luźno. Hamulca dalej brak. Dolałem płynu i chciałem odpowietrzyć ale nie wychodzi nic z kalamitki na zacisku (nawet bardzo poluzowanej) Posprawdzałem wszystkie przewody - są drożne. Jedynie pompa ABS mnie zastanawia. Nie wiem jaki ma być normalny stan. Po naciśnięciu dźwigni nożnej hamulca płyn z pompy ABS praktycznie nie wychodzi. Nie chce ruszać (rozszczelniać) przedniej instalacji żeby sobie nie dokładać roboty na razie, ale jeśli trzeba będzie...
Czy pompa ABS mogła się przytkać?
Czy jest naprawialna?
Co radzicie sprawdzić?
Avatar użytkownika
pepax
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt lis 17, 2015 1:41 pm
Imię: Piotr
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm

Re: CBF500 - brak hamulca tył - pompa ABS?

Postprzez pepax » Pt maja 10, 2019 2:23 pm

NIkt nic nie poradził. Zacząłem grzebać.
Wymieniłem pompę ABS na inną. Wszystko wróciło do normy.
Okazało się że stara pompa miała zatkany jeden kanał (w obwodzie tylnego koła). Będę ją jeszcze rozbierał więc się dowiem co było przyczyną.
Avatar użytkownika
pepax
Nowicjusz
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt lis 17, 2015 1:41 pm
Imię: Piotr
Motocykl: CBF500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości