Problem z wentylatorem w CBF 600 PC43

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Problem z wentylatorem w CBF 600 PC43

Postprzez raphi » Cz cze 06, 2019 10:28 am

Rozumiem, że sprawdziłeś wszystko jak koledzy pisali i wychodzi na czujnik temperatury?
Skoro to czujnik to dlaczego prawidłowo zaświeca kontrolkę?

Uparłeś się na czujnik a ja obstawiam, że wentylator nie dostaje napięcia albo jest zatarty i w ogóle się nie obraca.
Próbowałeś palcem obrócić wentylator? Kręci się w ogóle? Wpinałeś do niego 12V bezpośrednio z akumulatora? Zakręcił?
Tam nie ma żadnej filozofii w tym układzie. Jest czujnik, jest przekaźnik, bezpiecznik i wentylator. Jak wszystko sprawne to musi działać.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Problem z wentylatorem w CBF 600 PC43

Postprzez zbyhu » Cz cze 06, 2019 11:46 am

Jeszcze warto sprawdzić poziom płynu w układzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7385
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Problem z wentylatorem w CBF 600 PC43

Postprzez Kurt1976 » Pt cze 07, 2019 6:35 pm

Dopiero mam czas odpisać.Na czujnikiem się nie upierałem -po prostu badałem tern :) Ale do rzeczy ,przekaźniki sprawdziłem (dobre)i w końcu dokopałem sie do kostki czujnika (podnosząc i przesuwając bak ,ale nie odłaczyłem go) Kostka u mnie była pomiędzy ramą a wiązką i okazało się że nie jest zatrzasnięta na klips tzn nie wsunięta do końca .Ktoś montował kabel od wyjścia zapalniczki ( bo znalazłem ją pod boczna owiewka) i pewnie rozłączył kostke zeby puścić go za wiązką i niedokładnie podłączył.Ale jak byłem juz tak daleko to sprawdziłem wiatrak na krótko i ruszył .Więc poskaładałem wszystko do kupy odpaliłem moto i po nastu minutach usłyszałem załączający się wiatrak :clap: . Mega satysfakcja że udało sie samemu ,ale wielkie dzieki dla was Panowie za wskazówki bo bez nich nic bym nie zrobił :cheers:
Wasze zdrowie :)
Kurt1976
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Śr cze 05, 2019 9:03 am
Wiek: 47
Imię: Rafał
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron