Dziwna sytuacja Honda CBF 500, stuki przy zębatce zdawczej..

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Dziwna sytuacja Honda CBF 500, stuki przy zębatce zdawczej..

Postprzez HuluMa » Wt cze 25, 2019 3:27 pm

Witam,
zaobserwowałem taką dziwną sytuacje.
Mianowicie po zmianie napędu gdyż ktoś mi mówił że to wina napędu że tak strzela przy zębatce zdawczej. Wiec wymieniłem napęd, oczywiście zostawiłem tamten na czarną godzine bo co się okazało na nowym napędzie jest to samo..
Nagrałem filmik może ktoś podpowie co to może być?? Łańcuch ma przejechane 90km naciąg serwisowy(tak jak w serwisówce)

https://www.youtube.com/watch?v=eE_HvStouUY
HuluMa
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 4:20 am
Imię: Damian
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Dziwna sytuacja Honda CBF 500, stuki przy zębatce zdawcz

Postprzez Turos » Wt cze 25, 2019 6:10 pm

złoty did do 500? :)
A jak postawisz normalnie motocykl i zaczynasz go prowadzić to też pyka? Jeśli tak to poluźnij trochę łańcuch.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dziwna sytuacja Honda CBF 500, stuki przy zębatce zdawcz

Postprzez HuluMa » Wt cze 25, 2019 8:29 pm

Turos napisał(a):złoty did do 500? :)
A jak postawisz normalnie motocykl i zaczynasz go prowadzić to też pyka? Jeśli tak to poluźnij trochę łańcuch.

Złoty DID, a co zły :-) miałem dobrą cenę na taki zestaw więc wziąłem, zakuty fabrycznie itp.
Druga sprawa, pykanie to nie pykanie łańcucha bo wiem jak on strzela jak jest naciągniety, ale zrobiłem twoim tropem po przeprowadzeniu strzela dalej, więc poluzowałem tak jak pisałeś. I co?? dalej strzela. Jest to ewidentnie strzelanie z okolicy wałka, ...
HuluMa
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 4:20 am
Imię: Damian
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Dziwna sytuacja Honda CBF 500, stuki przy zębatce zdawcz

Postprzez Turos » Śr cze 26, 2019 5:35 am

W 500 łatwo zdjąć osłonę zębatki, bodajże 3 czy 4 śruby na ampule to były i całą plastikową osłonę można zdjąć.. Zdejmij ją i zajrzyj co tam się dzieje.
Możesz próbować poluzować łańcuch na tyle by zdjąć go z zębatki i zakręcić samą zębatką bez łańcucha.
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7619
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Dziwna sytuacja Honda CBF 500, stuki przy zębatce zdawcz

Postprzez HuluMa » Cz cze 27, 2019 9:58 am

A wiec tak,
dziwna sprawa, zdjąłem osłone zębatki i stuki dalej były. Nie zauważyłem żeby jakiś luz był na zębatce itp. Wiec poluzowałem łańcuch, ściągnąłem łańcuch odkręciłem zebatkę żeby sprawdzić luz na wałku itp. Brak luzu itp. Założyłem zębatkę i łańcuch i brak stuku hahaha. Nic nie zrobiłem itp tylko zdjąłem wszystko i ponownie założyłem. Naciąg taki sam i przestało.,.. wiec nawet nie wiem w czym był problem...
HuluMa
Użytkownik
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 4:20 am
Imię: Damian
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości