Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Wiatrak

So cze 29, 2019 3:05 pm

Pytanko czy gasicie silnik ja wiatrak jest załączony?A konkretnie kończycie trasę jesteście powiedzmy pod domem i wiatrak jest załączony to czekacie jak się wyłączy czy gasicie?

Re: Wiatrak

N cze 30, 2019 9:04 am

Ja gaszę. Nic złego się nie dzieje.

Re: Wiatrak

N cze 30, 2019 10:14 am

Do czego zmierzam,ilu ludzi tyle opinii xcrazy Chciałbym poznać wasze opinie.

Re: Wiatrak

N cze 30, 2019 10:43 am

Ja najczęściej czekam aż wentylator się wyłączy

Re: Wiatrak

N cze 30, 2019 4:39 pm

Ja nie czekam, ale chętnie usłyszę argumenty za, jeśli takie są.

Re: Wiatrak

N cze 30, 2019 5:50 pm

Czy to ma jakieś znaczenie - nie wiem. Ale tak robię, bo mam taki kaprys. xdirol

W obydwóch motocyklach mam elektroniczny wyświetlacz wartości temperatury cieczy chłodzącej. Wyłączasz silnik - pompa cieczy przestaje pracować, ustaje przepływ i słabnie odbiór ciepła.
Gdy piec jest mocno rozgrzany, to po wyłączeniu silnia „killswitch-em” (zapłon nadal włączony), można zaobserwować jak przez chwilę temperatura nadal narasta, czasem nawet kilka stopni.
Wolę po prostu wyłączyć silnik gdy wentylator zbije temperaturę możliwie nisko jak się da.

Re: Wiatrak

Pn lip 01, 2019 12:06 pm

No, a Cebula ma kawał pieca :)
Ja też staram się chwilę zostawić wiatrak włączony. Robię tak jak to się dzieje w aucie. Tylko tam działa automat i sam wyłączy wentylator, a w motocyklu trzeba chwilę odczekać.

Re: Wiatrak

Pn lip 08, 2019 2:33 pm

Ja gaszę i nie czekam.

Zgaszony silnik nie produkuje już ciepła, a oddaje tylko to co już ma w sobie zgromadzone.

Jak dla mnie nie ma to znaczenia, bo gdyby miało, to japońce by to zaprojektowali inaczej.

Re: Wiatrak

Pn lip 08, 2019 7:28 pm

piotreek napisał(a):Ja gaszę i nie czekam.

Zgaszony silnik nie produkuje już ciepła, a oddaje tylko to co już ma w sobie zgromadzone.

Jak dla mnie nie ma to znaczenia, bo gdyby miało, to japońce by to zaprojektowali inaczej.


xgood xgood xgood xgood

Re: Wiatrak

Wt lip 09, 2019 5:45 am

piotreek napisał(a):Ja gaszę i nie czekam.

Zgaszony silnik nie produkuje już ciepła, a oddaje tylko to co już ma w sobie zgromadzone.

Jak dla mnie nie ma to znaczenia, bo gdyby miało, to japońce by to zaprojektowali inaczej.

w sumie coś w tym jest :)
ciekawe zatem czemu w autach tak nie robią skoro w motocyklach się da ? :)
Odpowiedz