Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez Verus » N gru 18, 2011 7:06 pm

Domyślam się, że element, który zaznaczyłem na tym zdjęciu pomarańczową linią to obudowa akumulatora:
Obrazek

Jeśli tak, to mam dwa pytania dotyczące tego elementu:
1) czy jego uszkodzenie (pęknięcie, otwór itp.) jest niebezpieczne, czy też można z tym jeździć?
2) czy to jest element wymienny, czy też może jest tak połączony z innymi, że nie ma go jak ruszyć?
Verus
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz gru 08, 2011 7:01 pm
Wiek: 52
Motocykl: Honda CB600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez Bosman78 » Pn gru 19, 2011 10:03 am

To nie jest obudowa aku. nie wiem jak w starszych wersjach, ale w CBF pow. rocznika 08 aku znajduje się w tylnej części pod siedzeniem kierowcy we wnęce, która jest widoczna w nadkolu więc raczej na pewno nie jest to aku
„Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego faktu w słowa...”
Avatar użytkownika
Bosman78
Maniak
 
Posty: 1261
Dołączył(a): Cz mar 31, 2011 6:26 pm
Lokalizacja: Wawa
Wiek: 45
Motocykl: vStrom
W siodle: <100 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez goramo » Pn gru 19, 2011 10:05 am

Mi się wydaje, że to jest część airboksa. Jeśli jest popękany to raczej nie wpłynie to korzystnie na pracę silnika...
SR50 -> S53 -> ETZ150 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1000R + CB1300SA -> CB1300SA + XL650V -> CB1300SA + HH600 -> CB1300SA + CB1000RA

Always look on the bright side of life :-)
Avatar użytkownika
goramo
Nightmare
 
Posty: 8491
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 7:11 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 43
Imię: Mariusz
Motocykl: Honda x 2
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez rupert » Pn gru 19, 2011 10:46 am

Verus napisał(a):Domyślam się, że element, który zaznaczyłem na tym zdjęciu pomarańczową linią to obudowa akumulatora:
Obrazek

Jeśli tak, to mam dwa pytania dotyczące tego elementu:
1) czy jego uszkodzenie (pęknięcie, otwór itp.) jest niebezpieczne, czy też można z tym jeździć?
2) czy to jest element wymienny, czy też może jest tak połączony z innymi, że nie ma go jak ruszyć?


Akumulator siedzi pod owiewką, tą po lawej od zaznaczonej. A zaznaczona jest chyba tylko owiewką, więc śmiało można śmigać i bez :msn-wink:
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez Verus » Pn gru 19, 2011 11:45 am

OK, dzięks :smile:
Verus
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz gru 08, 2011 7:01 pm
Wiek: 52
Motocykl: Honda CB600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez raphi » Śr gru 21, 2011 9:00 pm

Rupert napisał(a):Akumulator siedzi pod owiewką, tą po lawej od zaznaczonej. A zaznaczona jest chyba tylko owiewką, więc śmiało można śmigać i bez :msn-wink:

Jesteś całkowicie pewny że to nie airbox? Jeśli się mylisz to kolega poniesie konsekwencje brania lewego powietrza do silnika. Co gorsza, powietrze może być zasysane bezpośrednio do silnika z pominięciem filtra... a tu już dla silnika śmierć prędzej czy później. Jeśli masz 100% pewność że to tylko dekiel to spoko.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez Domin » Śr gru 21, 2011 9:42 pm

Bosman78 napisał(a):To nie jest obudowa aku. nie wiem jak w starszych wersjach, ale w CBF pow. rocznika 08 aku znajduje się w tylnej części pod siedzeniem kierowcy we wnęce, która jest widoczna w nadkolu więc raczej na pewno nie jest to aku

Moja CBF-ka jest z 2004r. i akurat nie dawno z ciekawości sprawdzałem stan filtra powietrza. U mnie na tej wysokości w tym miejscu jest właśnie airbox, ale z drugiej strony moto. Łatwo to sprawdzić. Ściągasz plastikową owiewkę potem odkręcasz 4 śrubki i ściągasz gumową "rurę" zasysającą powietrze wraz z deklem i po wszystkim. Lepiej sprawdź bo faktycznie konsekwencje mogą być nie ciekawe :wacko: Ale na moje oko może to być faktycznie obudowa od aku. Też właśnie wyciągałem na zimę i ściągałem tą owiewkę obok po lewej co zaznaczyłeś + demontaż przedniego siedzenia i z tamtego rejonu wysunąłem aku. Wydaje mi się, że to właśnie obudowa od aku, ale sprawdź będziesz wtedy pewny na 100% :smoke:
Ostatnio edytowano Śr gru 21, 2011 9:52 pm przez Domin, łącznie edytowano 1 raz
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez Verus » Śr gru 21, 2011 9:48 pm

No a jeśli to jest faktycznie airbox to czy to się wymienia? I czy dużo z tym ewentualnych problemów?
Verus
Użytkownik
 
Posty: 53
Dołączył(a): Cz gru 08, 2011 7:01 pm
Wiek: 52
Motocykl: Honda CB600 Hornet
W siodle: <100 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez Domin » Śr gru 21, 2011 9:55 pm

Verus napisał(a):No a jeśli to jest faktycznie airbox to czy to się wymienia? I czy dużo z tym ewentualnych problemów?

Nie wydaje mi się żeby to była obudowa od filtra bo filtr jest okrągły. Ale jeśli tak to pewnie że się wymienia jak wszystko zresztą tylko trochę z tym zabawy będzie podejrzewam. Myślę że samo ściągnięcie tej plastikowej owiewki już Ci dużo powie bo będziesz miał wszystko na wierzchu.
Domin
Użytkownik
 
Posty: 176
Dołączył(a): So paź 29, 2011 10:21 am
Lokalizacja: Krzyż Wlkp.
Wiek: 44
Imię: Dominik
Motocykl: CBF 600 N/A
W siodle: <100 kkm

Re: Czy uszkodzenie obudowy akumulatora jest groźne?

Postprzez raphi » Cz gru 22, 2011 5:57 am

Wymienia się oczywiście. Godzina roboty przy piwku :-)
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14113
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości