Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

kranik podciśnieniowy cbf 500

Cz lip 04, 2019 5:51 pm

cześć wszystkim,
mam pytanie dotyczące kranika podciśnieniowego czy po zgaszeniu moto i zdjęciu wężyka podciśnienia to normalne że leci paliwo z króćca dopiero po jakimś czasie przestaje i czy to może mieć wpływ na zużycie paliwa u mnie wychodzi
ok 7 -10 l/ 100km a powinno być ok 5

Re: kranik podciśnieniowy cbf 500

Cz lip 04, 2019 6:00 pm

raz chyba tylko spaliła mi 8-9l ale to było latanie po torze :eek:
gaźniki do regulacji i sprawdzić czy nie ucieka gdzieś paliwo.

Re: kranik podciśnieniowy cbf 500

Cz lip 04, 2019 7:18 pm

no właśnie podejrzewam że gdzieś ucieka, na razie wymieniłem termostat bo słabo się rozgrzewał zimny silnik

Re: kranik podciśnieniowy cbf 500

Pt lip 05, 2019 7:27 am

Po zdjęciu podciśnienia z kranika, kranik powinien się zamknąć. Jednak pewna, mała ilość paliwa zostaje w kraniku za zaworkiem i to wycieknie. Ważne żeby był otwarty jak ma być otwarty i zamknięty gdy silnik nie pracuje. Nie ma to wpływu na zużycie paliwa, chyba że po zatrzymaniu silnika paliwo nadal leci z kranik, a zaworki iglicowe w gaźnikach nie trzymają i przelewa ci paliwo na postoju. Jeśli przelewa to zasadniczo powinno na zewnątrz - zobaczyłbyś kałużę pod moto i smród benzyny.

Re: kranik podciśnieniowy cbf 500

N sie 04, 2019 10:53 am

sprawdziłem dokładnie 3 razy wychodzi 6 l na 100 km to i tak za dużo moim zdaniem ale zostawiam go zawsze na centralnej podstawce bo jak stoi na bocznej to coś cieknie albo olej albo paliwo prędkości 100, 120 trasy ok 18 km do pracy i z powrotem
Odpowiedz