luz pomiędzy 3/4 biegiem CBF 600 S

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

luz pomiędzy 3/4 biegiem CBF 600 S

Postprzez peblo » Wt lip 16, 2019 9:18 pm

Witam, mam problem ze swoją CBF 600 S ABS z 2010r na liczniku 29tys. Podczas redukcji z 4 na 3 bieg (i tylko wtedy podczas redukcji z innych biegów nic się nie dzieje) wskakuje luz, mogę dodać gazu a motocykl i tak nie pojedzie, dopiero po odjęciu gazu albo wciśnięciu sprzęgła i próbie zapięcia ponownie biegu lub redukcji wskakuje bieg i to z taką duża siłą jak bym co najmniej kopną w dźwignie biegów. problem pojawia się nagminnie raz albo 2 razy dziennie od 3 miesięcy. CBF'ke mam od tamtego roku i nic mi takiego się wcześniej nie działo. Olej był zmieniany na koniec poprzedniego sezonu także w tym sezonie jeździ na świeżym. Mam też ostatnio wrażenie że jak jadę z większą prędkością na 2 biegu i wrzucam 3 to tak jak by chciał on wypaść (czuję bicie dźwigni na bucie i dziwny dźwięk ale ostatecznie bieg wchodzi), a jak jadę spokojnie na 2 biegu i wrzucę 3 to wchodzi bezproblemowo. Miał ktoś może podobną sytuację i wie w czym może być problem? Skrzynia biegów by się już sypała???
peblo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 6:56 pm
Wiek: 32
Imię: Paweł
Motocykl: Honda CBF 600S ABS
W siodle: <100 kkm

Re: luz pomiędzy 3/4 biegiem CBF 600 S

Postprzez rupert » So lip 27, 2019 10:00 am

Skrzynia raczej ok. Olej z jesieni, niejeżdżony zimą, wcale nie oznacza, że jest jak nowy. Zmień olej, ale ze sprawdzonego źródła (Motula łatwo kupić lewego) filtra nie musisz i zobacz, czy będzie lepiej.
Czasami między tryby wbija przy niechlujnej zmianie biegów. Może więcej pary w but.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8341
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości