Tłumik oraz Wyświetlacz .

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez bronasek » Pn sie 05, 2019 8:39 am

Witam wszystkich, od jakiegoś czasu szukam fajnego wydechu i wyświetlacza biegów.
Co sądzicie o wyświetlaczu https://allegro.pl/oferta/healtech-wyswietlacz-biegow-giprods-honda-7684815253
I wydechu https://allegro.pl/oferta/tlumik-ixil-honda-cbf-600-04-11-pc38-pc43-sove-8348048082

Pewnie ktoś z Was posiada, owe akcesoria jak one się sprawdzają w CBF 600 2010r. PC 43
Z góry dziękuję za pomoc.
bronasek
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pt maja 03, 2019 2:37 pm
Wiek: 38
Imię: Dariusz
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez 4kowal » Pn sie 05, 2019 10:06 am

Wyświetlacz na AliExpress kosztuje 3x mniej.
http://hoonda.pl/viewtopic.php?f=26&t=8199&start=0#p209281
Nie wiem tylko czy ma czujnik natężenia światła. Przydatna rzecz. W dzień dobrze widać, w nocy nie razi.
Obrazek
Avatar użytkownika
4kowal
Maniak
 
Posty: 1305
Dołączył(a): Cz sie 11, 2011 12:38 pm
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 41
Imię: Michał
Motocykl: CBF600SA '08
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez bronasek » Pn sie 05, 2019 5:31 pm

Raczej zostanę przy swoim wyborze chińskie zle mi się kojarzy. A może ktoś się wypowie na temat tego wydechu ? jak się sprawuje podczas jazdy itp. Po tym filmiku fajnie brzmi https://www.youtube.com/watch?v=-ipMLPuAN28
bronasek
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pt maja 03, 2019 2:37 pm
Wiek: 38
Imię: Dariusz
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez -patrick- » Wt sie 06, 2019 12:31 pm

ale masz świadomość, że ten zamówiony na allegro, to jest dokładnie to samo, tylko, że z marżą sprzedawcy?
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez buczekpan » Wt sie 06, 2019 3:38 pm

-patrick- napisał(a):ale masz świadomość, że ten zamówiony na allegro, to jest dokładnie to samo, tylko, że z marżą sprzedawcy?


Nie do końca, ten z Chin nie ma czujnika natężenia światła, a na dodatek, ten mój nie chce działać. Co prawda pieniądze odzyskałem, ale zastanawiam się czy zamawiać kolejny. Na pewno nigdy nie wydał bym na wyświetlacz biegów kwoty powyżej 150 pln. Dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez bronasek » Wt sie 06, 2019 4:27 pm

buczekpan napisał(a):
-patrick- napisał(a):ale masz świadomość, że ten zamówiony na allegro, to jest dokładnie to samo, tylko, że z marżą sprzedawcy?


Nie do końca, ten z Chin nie ma czujnika natężenia światła, a na dodatek, ten mój nie chce działać. Co prawda pieniądze odzyskałem, ale zastanawiam się czy zamawiać kolejny. Na pewno nigdy nie wydał bym na wyświetlacz biegów kwoty powyżej 150 pln. Dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto.


I wszystko na temat, China to China działa a nie musi jak te baterie z Chin kupione na targu.
Jakie macie opinie co do tego wydechu ?
bronasek
Użytkownik
 
Posty: 33
Dołączył(a): Pt maja 03, 2019 2:37 pm
Wiek: 38
Imię: Dariusz
Motocykl: CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez buczekpan » Wt sie 06, 2019 4:48 pm

bronasek napisał(a):I wszystko na temat, China to China działa a nie musi jak te baterie z Chin kupione na targu.
Jakie macie opinie co do tego wydechu ?


Tylko że mój nie działa najprawdopobniej dlatego, że za pierwszym razem źle podłączyłem piny (sygnałowy z zasilającym).
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez -patrick- » Wt sie 06, 2019 6:34 pm

buczekpan napisał(a):
bronasek napisał(a):I wszystko na temat, China to China działa a nie musi jak te baterie z Chin kupione na targu.
Jakie macie opinie co do tego wydechu ?


Tylko że mój nie działa najprawdopobniej dlatego, że za pierwszym razem źle podłączyłem piny (sygnałowy z zasilającym).

No więc bądźmy precyzyjni ;-)
Nie dość, że prawdopodobnie sam go uszkodziłeś to jeszcze dostałeś zwrot całej kasy. Pokaż mi taką obsługę w PL.
Ja ostatnio kupiłem hulajnogę od chińczyka za ponad 4k - dotarała uszkodzona ale nie z winy chińczyka - spaliła się płytka sterująca baterią - nie dość, że całość została naprawiona na lepszych częściach już w PL to jeszcze w ramach przeprosin chińczyk odeslał mi 100zł oczywiście, została zachowana pełna gwarancja.
Więc akurat co do jakości i obsługi nie mam zastrzeżeń. Jak kupi się odpowiedni towar a nie najtańszy za dolara to będzie jakościowo przebijał produky z allegro...przecież tam jest DOKŁADNIE to samo tylko z marżą. Tak działa handel ;-)
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4711
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez Monte Christo » Śr sie 07, 2019 7:19 am

-patrick- napisał(a):Ja ostatnio kupiłem hulajnogę od chińczyka za ponad 4k - dotarała uszkodzona ale nie z winy chińczyka - spaliła się płytka sterująca baterią - nie dość, że całość została naprawiona na lepszych częściach już w PL to jeszcze w ramach przeprosin chińczyk odeslał mi 100zł oczywiście, została zachowana pełna gwarancja.
;-)


O kurczę.
Chuja się zarabia, a żyje się jak hrabia.
Avatar użytkownika
Monte Christo
Użytkownik zbanowany
 
Posty: 7506
Dołączył(a): Cz lip 05, 2012 1:24 pm
Wiek: 43
Motocykl: nie ma
W siodle: <100 kkm

Re: Tłumik oraz Wyświetlacz .

Postprzez buczekpan » Śr sie 07, 2019 7:42 am

Właśnie będąc precyzyjnym, dostałem zwrot kasy, bo nie otrzymałem schematu podłączenia. Podpinałem na logikę, a jak się okazało nie do końca poprawnie.
Z komentarzy wynika, że nie tylko ja źle podłączyłem, ale innym po zamianie pinów wskaźnik działa. Wniosek był taki, że mogłem otrzymać wadliwy wyświetlacz, co przy ilości sprzedanych, mogło się zdarzyć (to tylko statystyka).
Żeby nie było, zanim wystąpiłem o zwrot, korespondowalem ze sprzedawcą i sam polecił abym pozamienial kable w różnych konfiguracjach.

Bardziej chodziło mi o fakt, że kupując z Chin, jeśli trafisz na wadliwy produkt, to nie znaczy że wywaliłeś kasę w błoto, bo po wyjaśnieniach możesz odzyskać pieniądze.
Ten model nie posiada czujnika natężenia światła, ale przepłacać 3x za bajer, bez którego da się żyć. Ja miałem w planie zamówić kolejny, ale prawdę mówiąc, już nauczyłem się jeździć "na słuch", jeśli wiecie o co mi chodzi :msn-wink:
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: darkside i 34 gości