CBF600 PC38 Stuki w silniku po wymianie rozrządu

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

CBF600 PC38 Stuki w silniku po wymianie rozrządu

Postprzez marwis » Pn lis 18, 2019 10:17 pm

Wymieniłem łańcuszek rozrządu (DID) i po złożeniu silnik zaczął wyraźnie terkotać w okolicy głowicy :wallbash: . Trudno mi dokładniej namierzyć źródło, z lewej i prawej strony słychać podobnie, raczej góra silnika w okolicach wałków. Dźwięk ten zanika tylko przy schodzeniu z obrotów lub przy hamowaniu silnikiem.
Tak to słychać w nagraniu:


Luzy zaworowe w normie. Podmieniłem też szklankę zaworu wydechowego na pierwszym cylindrze na używaną, bo jest tam jakaś ryska i szklanka pod palcem nie daje się obracać. Podmieniona zachowuje się tak samo, jednak ta podmiana chyba nie powinna być źródłem tego cykania.

Przy składaniu czyściłem też kanały w głowicy od systemu PAIR, podobnie jak tu:
https://youtu.be/r5-xZIwSrZs?t=866
Było tam dużo nagaru, czyściłem też ręcznie wiertłem ale do środka nic twardego mi nie wpadło, raczej nie powinno mieć to związku.

Silnik dobrze zapala, moc jest, tylko to cykanie...
Nie mam pomysłu co to może być, raczej nieuniknione jest zdjęcie pokrywy zaworów ale boję się że otworze i nie znajdę nic podejrzanego.
Jeśli kto ma jakiś pomysł to śmiało.
marwis
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So gru 08, 2018 4:49 pm
Lokalizacja: pomorskie
Wiek: 40
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600S 04
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 PC38 Stuki w silniku po wymianie rozrządu

Postprzez Arpgor » Wt lis 19, 2019 11:10 am

jak już włożysz napinacz rozrządu sprawdź czy znaki na kołach rozrządu się zgadzają (na górnych i na dolnym też) no i luzy zaworowe. Może coś się przyklepało razem z płytką zaworową.
Avatar użytkownika
Arpgor
Znawca
 
Posty: 213
Dołączył(a): So wrz 20, 2014 7:21 pm
Lokalizacja: BZA
Wiek: 53
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 PC38 Stuki w silniku po wymianie rozrządu

Postprzez marwis » Wt lis 19, 2019 9:57 pm

Ustawienie rozrządu powinno być ok, na nowym łańcuszku trochę łatwiej się ustawia. Stary gdy jest wyciągnięty powoduje że znaki nie schodzą się idealnie. Luzów po skręceniu wałków z pośpiechu już nie sprawdziłem, hmmm ...
marwis
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So gru 08, 2018 4:49 pm
Lokalizacja: pomorskie
Wiek: 40
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600S 04
W siodle: <100 kkm

Re: CBF600 PC38 Stuki w silniku po wymianie rozrządu

Postprzez marwis » So lis 23, 2019 9:12 pm

Zdjąłem dziś pokrywę, pomiar luzów i faktycznie jeden zawór podparty. Okazało się, wkładając szklankę nie odkleiłem płytki od niej ,tylko w pośpiechu razem z nią włożyłem. Musiała krzywo się ułożyć, teraz jest ok.
marwis
Użytkownik
 
Posty: 81
Dołączył(a): So gru 08, 2018 4:49 pm
Lokalizacja: pomorskie
Wiek: 40
Imię: Mariusz
Motocykl: CBF600S 04
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości