honda fmx nie odpala

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: honda fmx nie odpala

Postprzez zbyhu » Śr sty 08, 2020 6:11 am

buczekpan napisał(a):Przytoczony był passat TDI, ale idąc twoim tokiem myślenia, nie każdy motocykl ma wyższe sprężanie od passata...
xdrinks


W pierwszej wypowiedzi przytoczony był Passat bez mowy o silniku. A że został przytoczony na fali rozmowy o katowaniu świec zapłonowych krótkim odpalaniem w zimie, to są dwie opcje:
- osoba, która przywołała Passata nie przemyślała tego i faktycznie chodziło jej o TDI, który nie posiada świec zapłonowych, więc porównanie jest zupełnie bezsensowne;
- (opcja, którą założyłem) mowa była o benzynowym silniku w Passacie, ponieważ tylko taki ma świece zapłonowe i wtedy to porównanie dopiero ma sens. Uznałem więc, że mowa o starym silniku benzynowym, a te mają przeważnie niższe sprężanie od silników motocyklowych.
O TDI napisał ktoś znacznie później, po mojej wypowiedzi o sprężaniu.

Tak czy owak świece motocyklowe są delikatne. Im jest zimniej tym łatwiej je załatwić. Moja CBF przy temperaturach bliskich zeru zapala już niechętnie, a jak zapali i przypadkiem zgaśnie, to drugie odpalenie jest już bardzo trudne. Trzecie już na 100% by się nie powiodło.
Poprzez "załatwienie świec" nie mam też na myśli całkowitego ich zamordowania (nie w każdym przypadku), a takie zachlapanie, zabrudzenie elektrod (zalanie), że silnik nie odpali bez ich osuszenia.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7386
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: honda fmx nie odpala

Postprzez DerekBRX » Cz sty 09, 2020 10:46 pm

Glub napisał(a):zimowe odpalanie na kilka minut to zło. nie chcesz jechac to nie odpalaj..



Nie odpalam tylko na chwilę, jak już odpalę to chodzi sobie z 20 minut jak nie dłużej , a przeważnie przepalam ją jak jest ładna pogada by się przejechać
Avatar użytkownika
DerekBRX
Nowicjusz
 
Posty: 10
Dołączył(a): Cz gru 26, 2019 2:54 am
Lokalizacja: Sławków
Wiek: 23
Imię: Derek
Motocykl: fmx 650 , bws mhr
W siodle: 200-300 kkm

Re: honda fmx nie odpala

Postprzez Glub » So sty 11, 2020 12:00 pm

Chodzenie sobie 20 minut nie zagrzewa odpowiednio silnika. Benzyna moze sie dostawac do skrzyni korbowej i rozcieńczać olej. Olej nie nabierze odpowiedniej temperatury by benzynę odparować. Zatem szkodzisz tylko silnikowi. Gdybyś jeździł te 20 minut po garażu podziemnym nawet na 1-2 to by byko to lepsze niz odpalanie na te 20 minut. Przegazowywanie nic ci nie da. Silnik nie jest obciążony jazdą.
Wyjmij akumulator i zostaw mota w spokoju na zimowe stanie
Obrazek
Avatar użytkownika
Glub
Nightmare
 
Posty: 7330
Dołączył(a): So sie 04, 2012 2:08 pm
Lokalizacja: Nowodwory
Wiek: 45
Imię: Mikołaj
Motocykl: NC700XD 2012
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości