Naprawa stelaża CBF 600

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Naprawa stelaża CBF 600

Postprzez Kmicic » So lut 22, 2020 10:12 pm

Cześć,

Potrzebuję dorobić ten element stelaża do mojej CBF 600 (foto poglądowe, zaczerpnięte z neta, ale elementy metalowe takie same):
stelaz_honda_edit.jpg


Podejrzewam, że nie da się go kupić osobno, chociaż jeśli się mylę to poproszę o jakiś link albo adres do sprzedawcy :D
Nie znam się na metalach ani na ich obróbce. Stelaż wygląda na pomalowany w jakiejś technologii i ma taką szorstką, chropowatą powierzchnię. Ciężko mi jest to z czymkolwiek porównać. Ktoś wie jak uzyskuje się taki efekt i czy da się to gdzieś dorobić żeby wyglądał jak oryginalny? Mam symetryczny element mocowany z lewej strony motocykla.

Wszelka pomoc mile widziana :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Kmicic
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): N maja 20, 2018 8:15 pm
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm

Re: Naprawa stelaża CBF 600

Postprzez nocny » N lut 23, 2020 5:48 pm

pomalowane pewnie proszkowo, u mnie biorą za małe elementy chyba 30 pln czy 40 pln
czy to jest to?
https://www.ebay.co.uk/itm/Givi-Assembl ... 3000587746

Jeśli nie to napisz do givi czy wogóle sprzedają to jako osobny element. Ino ja bym pisał bezpośrednio.
albo
szukaj kogoś kto robi w obróbce cnc.
Pozdrawiam
Marcin Jan

mistrz prostej spod świateł
Avatar użytkownika
nocny
Maniak
 
Posty: 1774
Dołączył(a): Śr lis 28, 2012 12:51 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiek: 47
Imię: Marcin
Motocykl: CRF 1100
W siodle: <100 kkm

Re: Naprawa stelaża CBF 600

Postprzez Rob » N lut 23, 2020 6:55 pm

Kupisz to tu tylko nie wiem czy to dokładnie do Twojego mocowania sprawdź to sam ale raczej tak.
https://motobagaz.pl/2157-zestaw-mocuja ... 74kit.html
Avatar użytkownika
Rob
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt gru 30, 2016 8:03 pm
Wiek: 53
Imię: Robert
Motocykl: HONDA CBF1000 '09
W siodle: <100 kkm

Re: Naprawa stelaża CBF 600

Postprzez Kmicic » Śr lut 26, 2020 8:00 pm

O, super, chyba to jest właśnie to.
Mam już kontakt do jednego miejsca w mojej okolicy, gdzie być może będą w stanie mi coś takiego zrobić. Ewentualnie, jak nie będzie się dało ogarnąć żeby było w miarę podobne do oryginału, to może po prostu założę po obu stronach "customowe" żeby nie było widać różnicy między lewym i prawym mocowaniem. Zobaczę jeszcze jak to cenowo by wychodziło i czy jest sens się bawić. Jak nie, to zamówię ten zestaw :)
Avatar użytkownika
Kmicic
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): N maja 20, 2018 8:15 pm
Motocykl: Honda CBF 600 SA
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości