Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

Re: CBF600 PC38 Odcina zapłon w czasie jazdy

Pt mar 06, 2020 6:42 am

Wyłącznik wcale nie musi źle wyglądać aby źle działać. W mojej cbf wizualnie było OK. Przeczyscilem styli i przestał wariować.

Pozdrawiam
Marcin Jan

Re: CBF600 PC38 Odcina zapłon w czasie jazdy

N mar 08, 2020 4:32 pm

w mojej CBF nie zapał na nowo świateł i trzeba było w niego uderzyć lekko, aby światła się zapaliły. Śniedź na stykach :) po spryskaniu WD40 przeszło.

Re: CBF600 PC38 Odcina zapłon w czasie jazdy

N mar 08, 2020 8:53 pm

Sprawdzę go dokładnie w wolnym czasie, mam nadzieję że to on.
Przy okazji, do zdjęcia czujnika stopki trzeba zdejmować sprężyny?

Re: CBF600 PC38 Odcina zapłon w czasie jazdy

N mar 15, 2020 5:38 am

Czujnik stopki bocznej ?

Re: CBF600 PC38 Odcina zapłon w czasie jazdy

N mar 15, 2020 8:28 am

Przeca ze nie centralnej

Re: CBF600 PC38 Odcina zapłon w czasie jazdy

N mar 15, 2020 4:46 pm

Wczoraj pogrzebałem trochę, w pierwszej kolejności zająłem się czujnikiem stopki. Wcześniej sprawdzając go miernikiem jego styk wydał mi się trochę podejrzany. Sam czujnik chyba nie jest rozbieralny, przynajmniej ja na sile nie próbowałem. Czujnik ma nawet swój uszczelniacz, wygląda na dobrze zabezpieczony. Wyczyściłem go z zewnątrz ze smaru a do środka pod uszczelniacz napsikałem środek do czyszczenia kontaktów. Trochę tym poruszałem i patrząc na wskazania miernika styk stał się pewniejszy.
Później sprawdziłem wyłącznik zapłonu mierząc napięcie zasilające cewki WN (w ten obwód jest wpięty ten wyłącznik). Wyłącznikiem ruszałem, stukałem, delikatnie przechylałem, ruszałem wiązką i kostką, ale nic podejrzanego się nie działo z napięciem. Mimo to otworzyłem zespół przełączników i napsikałem Kontaktem. Wyczyściłbym go mechanicznie, ale bez wypięcia linek gazu chyba się nie dojdzie.
Dziś mimo zimna, zrobiłem z 60km i nic podejrzanego się nie działo i mam nadzieję że tak zostanie :clap:
Odpowiedz