Kluczyki do kufrów

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Kluczyki do kufrów

Postprzez zdzklo » Śr mar 11, 2020 7:52 am

Witam wszystkich. Mam pytanko czy ktoś już rozpracowywał ogarnięcie obsługę trzech oryginalnych kuferków Hondy jednym kluczykiem? Ja do kufrów mam dwa rodzaje kluczyków a ostatnio zapodział mi się do centralnego Z ciekawości dodam że centralny ma kluczyk sygnowany Honda a boczne to Givi. Czy ktoś coś ?
zdzklo
Użytkownik
 
Posty: 98
Dołączył(a): Śr wrz 05, 2012 10:15 am
Wiek: 51
Imię: Zdzisław
Motocykl: cbf 1000 fa sc64
W siodle: <100 kkm

Re: Kluczyki do kufrów

Postprzez tenanga » Pn lis 16, 2020 12:22 pm

Może się nie udać. Ja mam trzy kufry GIVI i wpadłem na ten sam pomysł - jeden kluczyk do wszystkich. Spec od zamków i stacyjek po obejrzeniu kluczy oraz wkładek wydał wyrok, że to jednak inne rodzaje i wielkości, pomimo że kluczyki przecież bardzo podobne.
Krótko mówiąc nadal mam dwa - do centralnego i do bocznych.
Żeby łatwiej było praktycznie się nimi posługiwać, centralny używam w oryginale, a do bocznych dorobiłem taki zwykły bez plastikowego uchwtu i nie mam teraz wątpliwości, który do czego. No i pęczek kluczy przez to nieco chudszy...
:thumbsup:
Avatar użytkownika
tenanga
Nowicjusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt sie 21, 2015 6:00 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 52
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF600S
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kluczyki do kufrów

Postprzez Hangman » Pn lis 16, 2020 5:52 pm

Ja mam PC800, a kufer od NC700.
Kolega Avalon podesłał mi zestaw do konwersji zamków i działa na jednym kluczyku.
To było rok temu i nie za bardzo pamiętam, ale większych problemów nie było.
Hangman
Znawca
 
Posty: 343
Dołączył(a): So mar 30, 2019 4:09 pm
Imię: Wiciu
Motocykl: Honda PC800 Pacific
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kluczyki do kufrów

Postprzez Romek » Wt lis 17, 2020 3:57 am

zdzklo napisał(a):Witam wszystkich. Mam pytanko czy ktoś już rozpracowywał ogarnięcie obsługę trzech oryginalnych kuferków Hondy jednym kluczykiem?


Jeżeli kufry są oryginalne to otwiera się je tym samym kluczykiem od stacyjki przynajmniej tak jest u mnie z bocznymi kuframi Hondy które były w pakiecie z motocyklem, co innego jak ktoś sobie dokupił kufry . xsiteful
Avatar użytkownika
Romek
Miłośnik
 
Posty: 731
Dołączył(a): Pt sty 03, 2014 4:00 pm
Motocykl: CBF 1000A
W siodle: <100 kkm

Re: Kluczyki do kufrów

Postprzez sq8nga » Pt sty 08, 2021 11:20 pm

Romek napisał(a):
zdzklo napisał(a):Witam wszystkich. Mam pytanko czy ktoś już rozpracowywał ogarnięcie obsługę trzech oryginalnych kuferków Hondy jednym kluczykiem?


Jeżeli kufry są oryginalne to otwiera się je tym samym kluczykiem od stacyjki przynajmniej tak jest u mnie z bocznymi kuframi Hondy które były w pakiecie z motocyklem, co innego jak ktoś sobie dokupił kufry . xsiteful


Mógłbyś podesłać zdjęcia tych zamków na kluczyk od stacyjki? Ja mam oryginalne kufry (29L) ale (prawdopodobnie) dokupione później bo kluczyki są prawie identyczne z tymi od GIVI.
Avatar użytkownika
sq8nga
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt mar 17, 2017 2:18 pm
Imię: Konrad
Motocykl: XJ750 Seca
W siodle: <100 kkm

Re: Kluczyki do kufrów

Postprzez Avalon » Pn sty 11, 2021 11:17 am

Pierwsza i zasadnicza sprawa, to długość kluczyków; oryginalnego do motocykla, oraz do kufrów.
Jeśli długość jest taka sama, to na 99 % da się wkładki dopasować pod jedne kluczyk.
Jeśli kluczyk do kufrów jest krótszy, to są dwie możliwości: albo nie kombinować i zostać przy osobnych kluczach, albo dopasować kluczyk od motocykla, ale tylko tą część, która wchodzi we wkładkę kufra. Niestety tutaj istnieje ryzyko że kluczyk kiedyś się "ukręci" we wkładce. (bo pracuje tylko jego część)
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Kluczyki do kufrów

Postprzez sq8nga » N sty 17, 2021 10:28 am

Oczywiście kluczyk od kufrów (obszar z nacięciami) jest sporo krótszy. Także profil żłobień klucza jest inny to nawet kluczyk ze stacyjki nie jest w stanie wejść w bębenek kufra. Pytałem o zdjęcie bębenka bo ciekawi mnie jak mocno różni się od "standardowego" bębenka.
Avatar użytkownika
sq8nga
Użytkownik
 
Posty: 74
Dołączył(a): Pt mar 17, 2017 2:18 pm
Imię: Konrad
Motocykl: XJ750 Seca
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości