Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Postprzez KrzysztofB » Wt maja 26, 2020 7:17 pm

Cześć
Czy ktoś może spotkał się czymś takim jak włożone zegary z modelu pc38 do modelu pc43 Hondy CBF600n? Kupiłem niedawno cbf600 w wersji pc43 z zegarami z pc38. Różnica to w pc38 przy obrotościomierzu jest wskaźnik temperatury, a w wersji pc43 wskaźnik poziomu paliwa. I adekwatnie zamienione są diody w części centralnej. W pc38 jest dioda rezerwy, w pc43 dioda przegrzania. Mi niestety cały czas świeci kontrolka rezerwy, a wskaźnik temperatury (wskazowka, nie podnosi się wcale). Prawdopodobnie licznik wlżony, podłączony i tyle.
Czy ktoś może mi pomóc i zdradzić czy da się odpowiednio zmienić w elektryce (poprzekładać np piny) tak by w miarę dobrze to działało. Tzn dioda rezerwy zapalała się tylko wtedy gdy zacznie działać rezerwa, a wskazówka temperatury podnosiła się po nagrzaniu?
Chętnie kupił bym używany licznik do mojej wersji czyli cbf600n pc43 (bez ABS). Ale jak na złość nigdzie nie ma. Chyba, że nowe w wersji oryginalnej OEM za skromne 4-5 tys zł. (Ponad 1/3 wartości motocykla)
:(
Będę wdzięczny za pomoc.
KrzysztofB
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 26, 2020 6:54 pm
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honda CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Postprzez rupert » So maja 30, 2020 9:03 am

Jeżeli wskaźnik temperatury i paliwa mają takie same parametry, to problemu z podłączeniem nie będzie, ale trzeba rozgrzebać wiązkę kablową i znaleźć odpowiednie przewody i pozamieniać. Albo miernikiem odnajdziesz, ale lepiej poszukać w serwisówce.
Jak wskaźniki mają inne parametry, to sprawny elektronik powinien dołożyć magiczne ohmy i powinno zadziałać. Dioda raczej nie będzie wyzwaniem.
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Postprzez rupert » So maja 30, 2020 9:06 am

Poszukaj może używanego licznika, może być lepszym rozwiązaniem.

A swoją drogą, to znasz przyczynę wymiany licznika?
Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Postprzez KrzysztofB » So maja 30, 2020 8:23 pm

Tego jednego o motocyklu nie wiem, znam szczegółowo przebieg w każdym roku użytkowania w Anglii, ale osoba od której kupiłem Moto już w Polsce i miała go w kraju od 1,5 roku twierdzi iż z takim licznikiem nabył go od użytkowniczki w Anglii. A dziwne jest to, iż licznik raz, że z poprzedniej generacji to w wersji europejskiej.
Choć mam podejrzenia iż mogło się zdarzyć tak, że Moto miał jakąś przygodę w Anglii, bo lusterka wstawione były zamienniki, i klamka sprzęgła wstawiona z Cbf500.
I niestety ciężko było dostać używany licznik z wersji pc43 (bo ich naprawdę nigdzie nie ma) i wstawili używany z pc38 (bo był to najtańszy zakup)

I odnosząc się do propozycji kupna używanego. Chetnie, tylko ich nie ma. Na aukcjach jest kilka z wersji pc38 bez ABS (ale taki już posiadam). Są nowe (brak używanych) w wersji PC43, ale z ABS (a ja go nie posiadam), więc raz, że znów nie taki jak powinien byc, to do tego w cenie 1200-1800 w zależności czy europejską wersja czy multi (km i mile). Zresztą mam wrazenie, że to chińskie zamienniki. Bo ceny OEM to koszt od 4000 w górę.
Więc też nie mam gwarancji czy będą działać prawidłowo.
KrzysztofB
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 26, 2020 6:54 pm
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honda CBF600N
W siodle: <100 kkm

Re: Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Postprzez rupert » N maja 31, 2020 11:44 am

Life is for my own to live my own way...
Avatar użytkownika
rupert
Nightmare
 
Posty: 8340
Dołączył(a): So lis 27, 2010 11:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 46
Imię: Robert
Motocykl: Honda

Re: Honda Cbf600n zegary z pc38 do PC43

Postprzez KrzysztofB » N maja 31, 2020 12:50 pm

Oo dzięki, ta cena to już zdroworozsądkowy zakup. Dla ciekawości, dokładnie taki licznik, w Polsce kosztuje 1200. Najpierw spróbuję podziałać z przerobieniem okablowania, a jak nie pomoże zmiana. To chętnie kupuje to co podesłałeś. Choć oczywiście zmiana licznika to pewne sprawy formalne do załatwienia.
Ale tak czy owak, dziękuję bardzo za pomoc. ;)
KrzysztofB
Nowicjusz
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt maja 26, 2020 6:54 pm
Imię: Krzysztof
Motocykl: Honda CBF600N
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron