Czary w NC 750X ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Śr cze 03, 2020 5:25 am

Czy ktoś z użytkowników NC 750 doświadczył następującego zjawiska:
Po demontażu i ponownym montażu "ogona" w trakcie sprawdzania poprawności połączeń elektrycznych (tylna lampa, tylne kierunkowskazy) najpierw przestają działać kierunkowskazy (i światła awaryjne) a po uruchomieniu silnika na wyświetlaczu nie gaśnie ikona silnika i moto działa tylko w trybie awaryjnym. Sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie sprawne. Trochę boję się ingerować w moto, ale przed kosztowną wizytą w ASO może mogę zrobić coś samodzielnie?
Może jakieś sugestie? Dzięki za ewentualną podpowiedź.
Para
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez buczekpan » Śr cze 03, 2020 6:43 am

Możliwe, że na podłączonym akumulatorze odpiąłeś jakiś czujnik i wygenerowało błędy. Nie do końca rozumiem co oznacza "demontaż ogona", więc trochę strzelam.
Sprawdź w serwisówce jak wygenerować listę błędów zapisanych w komputerze, czy np. wystarczy tak jak w CBF spiąć zworą dwa piny we wtyczce.
Jeśli da się odczytać błędy bez komputera, to zobaczysz czego dotyczą. Może będzie też opcja ich skasowania i sprawdzenia czy powrócą.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Pn cze 08, 2020 7:29 am

Dzięki za podpowiedź. Będę próbował.
Od 1972 roku jeżdżę motocyklami. W poprzednim motocyklu (Yamaha Drag Star z 1998 roku) przez wiele lat przy pomocy podstawowych narzędzi naprawiałem wszystko własnymi siłami. Ze względu na ograniczenia fizyczne musiałem zmienić moto i od 2 lat mam Hondę NC 750X DTC. Do tej pory nie było z nią żadnego kłopotu.
Teraz jestem trochę bezradny - nie jestem zaprzyjaźniony z nowoczesną techniką i "odbijam się od ściany". Nie mam dostępu do informacji serwisowych. Obawiam się, że skończy się dotkliwą finansowo wizytą w ASO.
Aha, w "starym słowniku" ogon to zadupek z tylnym błotnikiem, lampą i kierunkowskazami.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam
Para
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez buczekpan » Pn cze 08, 2020 10:40 am

Para napisał(a):Aha, w "starym słowniku" ogon to zadupek z tylnym błotnikiem, lampą i kierunkowskazami.


Sorki, źle się wyraziłem, co to jest ogon, to wiem, bardziej chodziło mi o to, że nie wiem co odpinałeś żeby go zdemontować (np. czujnik ABS, może jakiś czujnik przechyłu, może rozpinałeś jakieś wtyczki od silnika, które idą do skrzynki bezpieczników, itd.) Poszukaj na sieci i forum, możliwości odczytania błędów.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez damikss » Pn cze 08, 2020 5:47 pm

Czujnik przechyły w Nc jest w okolicy modułu za schowkiem zamiast baku.W ogonie s czy x aby ściągnąć tylna lampę i kierunki są z tego co pamiętam tylko pary przewodów do takich połączeń,nad kołem tylnym pod plastikowa zaślepka nic wiece tam nie ma.
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Wt cze 09, 2020 6:29 am

Dzięki BUCZEKPAN. Niestety DAMIKSS ma rację. W tylnej części NC 750 (w ogonie) występują tylko przewody tylnych świateł pozycyjnych, stopu i kierunkowskazów. To co się stało, to chyba tylko zbieg okoliczności, albo … CZARY W NC 750 !
Dzięki za próby pomocy.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł (wykluczając - "trzeba odczynić czary u egzorcysty") będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Jeszcze pytanie: - czy w NC 750 sterowanie światłami awaryjnymi i kierunkowskazami jest zintegrowane (czy steruje tym jeden automat), gdzie jest ukryty? Może jego awaria (nadal wszak te światła nie działają) wygenerowała pojawienie się kontrolki silnika?
Pozdrawiam
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Śr cze 10, 2020 9:12 am

Para napisał(a):Dzięki BUCZEKPAN. Niestety DAMIKSS ma rację. W tylnej części NC 750 (w ogonie) występują tylko przewody tylnych świateł pozycyjnych, stopu i kierunkowskazów. To co się stało, to chyba tylko zbieg okoliczności, albo … CZARY W NC 750 !
Dzięki za próby pomocy.
Jeśli ktoś ma jakiś pomysł (wykluczając - "trzeba odczynić czary u egzorcysty") będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Jeszcze pytanie: - czy w NC 750 sterowanie światłami awaryjnymi i kierunkowskazami jest zintegrowane (czy steruje tym jeden automat), gdzie jest ukryty? Może jego awaria (nadal wszak te światła nie działają) wygenerowała pojawienie się kontrolki silnika?
Pozdrawiam
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Avalon » Śr cze 10, 2020 10:37 am

Tutaj masz rysunek wiązki, przekaźników itp.
https://www.partzilla.com/catalog/honda ... re-harness
Wygląda na to, ze kierunkami i awaryjnymi steruje ten sam przekaxnik.
Malcolm Young RIP 1953-2017
Avatar użytkownika
Avalon
Fanatyk
 
Posty: 3097
Dołączył(a): N paź 16, 2011 4:17 pm
Lokalizacja: Dawniej Wa-wa, teraz wieś na Mazowszu
Wiek: 59
Imię: Grzegorz
Motocykl: CBF1000A '8
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Pt cze 12, 2020 5:45 am

Dzięki AVALON za podpowiedź. Trochę mi się rozjaśnia pod kaskiem, choć nadal nie wiem czy awaria tego przekaźnika (automatu) może wywołać aż takie następstwa. Odłączę go, sprawdzę (jeśli trzeba wymienię) i zobaczymy czy to załatwi problem.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
Para
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez czaras_pl » Pn cze 15, 2020 7:50 am

@Para
Daj koniecznie znać po ogarnięciu... dla potomnych ;)
czaras_pl
Nowicjusz
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt maja 19, 2020 9:18 am
Motocykl: NC750X DCT
W siodle: <100 kkm

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości

cron