Czary w NC 750X ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Bloodhound » Pn cze 15, 2020 5:41 pm

Adnotacja 2020-06-15 192636.png

Raczej mało prawdopodobny zbieg okoliczności. Wg schematu na wiązce są trzy wtyczki. Sprawdziłbym, czy na pewno wtyczki 2P (Lb i O) są prawidłowo połączone. Nie wiem, czy można je omyłkowo połączyć z niewłaściwą wtyczką kierunkowskazu, ale w takich przypadkach sprawdza wszystkie ścieżki postępowania. Schemat może sugerować, że w każdej parze jest inny układ pinów "masa" i "+". Jeśli wtyczki zamieniono miejscami ...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
If it has pistons or tits, it must be expensive.
Avatar użytkownika
Bloodhound
Miłośnik
 
Posty: 521
Dołączył(a): So wrz 06, 2014 9:39 am
Lokalizacja: SZY
Wiek: 54
Imię: Jacek
Motocykl: NC/KTM
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Śr cze 17, 2020 8:14 pm

Wczoraj spędziłem 6 godzin w ASO Honda.
Zgłosiłem następujące usterki:
- brak świateł awaryjnych i kierunkowskazów
- praca skrzyni DCT w trybie awaryjnym (niegasnąca ikona silnika na wyświetlaczu).
Komputer diagnostyczny "wypluł" szereg błędów. Diagnosta po kolei je kasował, przeprowadził nową adaptację skrzyni DCT i stwierdził że pradziadkiem błędów i pierwotną przyczyną usterek jest zaśniedziały styk przewodu połączonego z "kablem cyfrowym" w którym napięcie wynosiło tylko 8V. Diagnosta miał też wątpliwości czy w trakcie pracy w trybie awaryjnym nie uległy uszkodzeniu elementy skrzyni lub sprzęgła. Zaproponował wymianę oleju i filtrów i sprawdzenie czy w starym oleju nie ma drobinek metalu. Dokonano wymiany - stary olej był czyściutki.
Po rabatach zapłaciłem ponad 750 zł i wyjechałem sprawnym motocyklem.
Naprawą cieszyłem się parę godzin. Dzisiaj przejechałem około 50 km i stało się dokładnie to samo co przed naprawą (migający
" - " tryb awaryjny skrzyni. Trzy razy moto wariowało zanim przejechałem 5 km do ASO Hondy.
Ręce opadają! Moto zostanie w ASO tydzień! Sympatyczny, chcący pomóc Diagnosta chyba nie ma jeszcze pomysłu na sposób naprawy. Mnie się wydaje, że DTC wariuje. gdy moto się nagrzeje - może jakiś czujnik źle znosi wysoką temperaturę? Innego pomysłu nie mam - a może CZARY W NC 750X ? xtease

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Para
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez damikss » Cz cze 18, 2020 2:40 am

Odchodząc od tematu.Niesyty tak wyglądają "naprawy" dtc .Skrzynia jest super, sam mam nakulane na niej 50tys.km i bez większych problemów jak na razie, ale jak się coś posypie, to generalnie dojście do tego, co to było, kosztuje grube tys. zł a nie zawsze kończy się to sukcesem.Jestem na drugiej grupie Hondy Nc na Fb i tam ludzie na DCT nie dadzą złego słowa powiedzieć, bo ktoś tam w brazyli przejechał ileś km bez awarii.

Para, daj znać, co to było, bo to są bardzo cenne wskazówki dla mających DCT.
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Cz cze 18, 2020 4:41 am

Jasne, że napiszę co było przyczyną "cudów w NC 750X" - oby tylko rozwiązanie problemu nastąpiło szybko.
Pozdrawiam
Para
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez jacecek » Cz cze 18, 2020 9:54 am

Mam podobny problem z prędkościomierzem - na zimnym silniku działa. po ok. 15 min. jazdy wskazówka opada i licznik przestaje działać.
Po krótkiej przerwie w jeździe licznik nie działa lub działa dosłownie przez kilkadziesiąt sekund.
Po całkowitym ostygnięciu znów wszystko jest OK.
Mam teorię co do przyczyn -jest trochę naciągana ale ją przedstawię i czekam na komentarze :-).
Wg mnie winna jest woda a raczej para wodna. Woda "stoi" sobie gdzieś w zamkniętej od góry przestrzeni (np. w złączu mniej lub bardziej hermetycznym lub w przewodzie w dolnej części pętli) i na zimnym silniku nie przeszkadza w przepływie prądu.
Po rozgrzaniu zamienia się w parę wodną a że nie ma gdzie uciec to powoduje zwarcie i wprowadza "zamieszanie" w elektronice. Po ostygnięciu skrapla się, spływa z powrotem gdzieś na dół i czeka do następnego podgrzania.

P.S. Może ktoś zna sposób pozbycia się wilgoci z instalacji.
pozdrawiam - jacecek
Avatar użytkownika
jacecek
Użytkownik
 
Posty: 52
Dołączył(a): Wt sie 08, 2017 8:49 pm
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiek: 66
Imię: Jacek
Motocykl: Honda CBF600SA 2011
W siodle: <100 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez eNgine » N cze 21, 2020 8:50 am

Jacku, spróbuj jeszcze postawić gdzieś hondę w pełnym słońcu na parę godzin w upalny dzień. Jak nie to to jeszcze kompresor i przedmuchiwanie wszystkich kostek i psikanie "kontaktem" po stykach (to też wypiera wilgoć).
Avatar użytkownika
eNgine
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): N cze 08, 2014 9:36 pm
Lokalizacja: Łódź
Imię: Dominik
Motocykl: NC700XA
W siodle: <100 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez damikss » N cze 21, 2020 11:09 am

Wygląda jak zimne luty, gdzies...
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez damikss » Pt lip 03, 2020 5:27 am

Para i jak się zakończyła historia z dct ,honda wróciła już z serwisu?
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Pn lip 13, 2020 7:41 am

Sprawa (naprawa) się nie skończyła. Moto już prawie miesiąc przebywa w serwisie Hondy w Szczecinie i ... końca nie widać. Komputer diagnostyczny pokazuje "błąd krytyczny" skrzyni biegów i serwis rozkłada ręce. Nie wiem co dalej. Ktoś mi podpowiedział, że podobny problem został wyleczony wymianą zestawu napędowego, więc zawiozłem do serwisu nowy zestaw. Zobaczymy. Czekam i pazury obgryzam do łokci.
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez damikss » Wt lip 14, 2020 3:13 am

To co piszesz jest mało optymistyczne.Myślałem ,że już cieszysz się jazda.Wygląda na to, że na przestani lat niewiele się zmieniło co do diagnozy DCT.Gadałem ostatnio z Panem w salonie hondy w Tychach, bo chciałem sie przymierzyć do nowej afriki i stwierdził, ze na wszystkie sprzedane maszyny z dct(u nich w salonie) nie było jeszcze nigdy żadnej większej awarii.i najdłuższy przebieg ich klienta z taka skrzynia to 120 tys.km i kompletnie nic sienie dzieje.
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości