Czary w NC 750X ?

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez Para » Śr lip 15, 2020 4:57 am

Mam moje moto!
Jak wiadomo wszystkie możliwości diagnozowania zostały wyczerpane i byłem w czarnej dziurze.
Wydawało się, że wymiana zębatek i łańcucha jest tylko pobożnym życzeniem (wszak był w nienajgorszym stanie) i oczekiwaniem cudu.
CUDA SIĘ ZDARZAJĄ! Po wymianie zestawu napędowego na nowy, Pan diagnosta zadzwonił do mnie z dobrą nowiną. Po wielokrotnym testowaniu "na sucho" i na drodze skrzynia DTC działa prawidłowo.
Odebrałem moto z serwisu. Przejechałem nim zaledwie około 40 km - nie miałem więcej czasu - moto co prawda odrobinę szarpie przy zmianach biegów, ale mam nadzieję, że skrzynia DCT się szybko "ułoży".
Serwis zachował się jak należy - skasowano mnie tylko za wymianę zestawu napędowego. Szacun.
Wniosek. Hondy ze skrzynią DTC są czułe na wiele parametrów. Warto szybciej zmieniać napęd nie czekając na objawy zużycia.
Przez ponad miesiąc byłem bez moto. Wydałem wraz z nowym napędem ponad 1000 zł i straciłem tonę zdrowia psychicznego.
Dzięki Wam wszystkim za podpowiedzi i odpowiedzi na moje pytania. JESTEŚCIE WIELCY. :clap:
W ramach rewanżu jak tylko znajdę chwilę podzielę się z Wami moimi "przeróbkami" - opiszę usprawnienia, które poprawiły moją Hondę NC 750X DCT.
Para
Nowicjusz
 
Posty: 12
Dołączył(a): Wt cze 02, 2020 7:45 am
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 68
Imię: Andrzej
Motocykl: Honda NC 750 DCT
W siodle: >300 kkm

Re: Czary w NC 750X ?

Postprzez damikss » Śr lip 15, 2020 11:18 pm

Gratuluje.Problemem była inna ilosc zebatek w poprzednim napędzie, niz przewiduje producent? ?Bo to akurat czesty problem.Czy zużycie samego zestawu?
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron