Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez bulon1 » Śr lip 22, 2020 6:48 pm

Łożyska z tyłu wymienione, ale tak naprawdę były jeszcze ok. Warto było tam zajrzeć i przeserwisowac/wymienić uszczelniacze. Jazda testowa i jest lepiej, lecz jednak nadal coś słychać ale na pewno są to opony. Metaliczne szumy ustąpiły. Całkowity koszt wymiany łożysk i uszczelniaczy (stosowałem silikonowe) około 100 zł.

Obrazek
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez pwaos » N lip 26, 2020 1:58 pm

bulon1 napisał(a):Też o tym czytałem i wczoraj zaslepilem ten element, lecz nadal nie ma poprawy. Szum zmienia się w zależności od rodzaju asfaltu... może to opony a ja jestem przewrażliwiony. Ma ktoś w okolicy Katowic/Częstochowy nc700/nc750 bo chętnie bym posłuchał na innej maszynie czy jest podobnie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Mam u siebie to samo (NC750SD) i zależy to wyłącznie od asfaltu. Trzeci komplet opon i jest tak samo, więc TTTM (ten typ tak ma).

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 190
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez bulon1 » N lip 26, 2020 3:51 pm

pwaos napisał(a):
bulon1 napisał(a):Też o tym czytałem i wczoraj zaslepilem ten element, lecz nadal nie ma poprawy. Szum zmienia się w zależności od rodzaju asfaltu... może to opony a ja jestem przewrażliwiony. Ma ktoś w okolicy Katowic/Częstochowy nc700/nc750 bo chętnie bym posłuchał na innej maszynie czy jest podobnie.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
Mam u siebie to samo (NC750SD) i zależy to wyłącznie od asfaltu. Trzeci komplet opon i jest tak samo, więc TTTM (ten typ tak ma).

Wysłane z mojego AGS2-L09 przy użyciu Tapatalka
Mnie się wydaje, że na ogólny hałas wpływ ma tak naprawdę wszystko...opony, napęd, sprzęgło ... Niestety jest to tylko motocykl i cicho nie będzie

Obrazek
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez pwaos » N lip 26, 2020 5:37 pm

Przyznam że w pierwszej chwili też pomyślałem o łożyskach, ale zjechałem na inną drogę i się uspokoiło. To budżetowy motocykl, ma szumieć. [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH]

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 190
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez bulon1 » N lip 26, 2020 6:04 pm

U mnie jedno łożysko z przodu było wyraźnie zmęczone. Niestety jest to dość ciężki motor, a łożyska nie są idealnie dobrane. Do tego jeszcze mycie ciśnieniowe i problem jak na dłoni. Ja łożyska wymieniłem bo kasa mała, a przynajmniej uszczelniania wymienione, wszystko nasmarowane i wyczyszczone.

Obrazek
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez pwaos » N lip 26, 2020 6:35 pm

bulon1 napisał(a):U mnie jedno łożysko z przodu było wyraźnie zmęczone. Niestety jest to dość ciężki motor, a łożyska nie są idealnie dobrane. Do tego jeszcze mycie ciśnieniowe i problem jak na dłoni. Ja łożyska wymieniłem bo kasa mała, a przynajmniej uszczelniania wymienione, wszystko nasmarowane i wyczyszczone.

Obrazek
Właśnie między innymi z tego powodu nie myję na myjni. Do tego dochodzą jeszcze złącza od DCT zabezpieczone tak średnio i woda może zrobić całkiem nieoczekiwane kłopoty. I jeszcze katalizator, na który chlapie woda spod przedniego koła. No dobra, ulżyłem sobie. W sumie to udana maszyna i nieźle się sprzedaje.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
pwaos
Użytkownik
 
Posty: 190
Dołączył(a): So lip 04, 2020 8:54 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Imię: Paweł
Motocykl: Tracer 9 GT+
W siodle: <100 kkm

Re: Honda nc700x coś szumi z przodu podczas jazdy

Postprzez bulon1 » Cz sie 06, 2020 8:25 am

Tak dla zakończenia tematu w sprawie szumu/buczenia.

Głównym problemem okazały się łożyska w przednim kole (jedno było uszkodzone, drugie też nie idealne) oraz zbyt duży naciąg łańcucha. Niestety naciągalem i mierzyłem na stopce centralnej, a powinno się to robić na bocznej z obciążeniem. Teraz przy prawidłowo naciągniętym łańcuch i po wymianie łożysk jest ok.

Obrazek
Avatar użytkownika
bulon1
Użytkownik
 
Posty: 49
Dołączył(a): Cz maja 14, 2020 10:30 am
Imię: Remigiusz
W siodle: <100 kkm

Poprzednia strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości