Zaś to ładowanie... cbf500

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Zaś to ładowanie... cbf500

Postprzez arthur777 » Wt cze 16, 2020 11:36 am

Siema.
Mam taki proBLEM. Nie dawno nie miałem ładowania w aku. Kupiłem nowy akumulator i nowy regulator napięcia i wszystko było ok. Po czym jakiś czas póżniej miałem trochę problemów z silnikiem, np musiałem wymienić ślizgi, więc trzeba było rozebrać cały silnik. Silnik został złożony, ale okazało się, że zaś nie ma ładowania w akumulatorze. Wstępnie wykluczam regulator bo jest praktycznie nowy (400-500km przebiegu). Możliwe, że majster coś, źle złożył alternator, albo, źle podłączył? I jak mogę to sprawdzić czy alternator działa?
arthur777
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt cze 16, 2020 11:19 am
Imię: Artur
Motocykl: cbf500

Re: Zaś to ładowanie... cbf500

Postprzez raphi » Wt cze 16, 2020 12:20 pm

arthur777 napisał(a):Siema.
Mam taki proBLEM. Nie dawno nie miałem ładowania w aku. Kupiłem nowy akumulator i nowy regulator napięcia i wszystko było ok. Po czym jakiś czas póżniej miałem trochę problemów z silnikiem, np musiałem wymienić ślizgi, więc trzeba było rozebrać cały silnik. Silnik został złożony, ale okazało się, że zaś nie ma ładowania w akumulatorze. Wstępnie wykluczam regulator bo jest praktycznie nowy (400-500km przebiegu). Możliwe, że majster coś, źle złożył alternator, albo, źle podłączył? I jak mogę to sprawdzić czy alternator działa?
Alternator łatwo sprawdzić. Wychodzą z niego najczęściej 3 kable, każdy z jednego z 3 zwojów. Odpinasz kostkę i wpinasz miernik tak, że plus do kabla a minus do masy i przy ok 3 tyś obrotów zapisujesz napięcie (zmienne!). Każdy z obwodów powinien pokazywać to samo i nie pamiętam dokladnie ale chyba coś koło 60V. Jeżeli tak jest to altek produkuje prąd.
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14111
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości