Switch to full style
Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla

Regulamin działu

Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.
Odpowiedz

CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomierz

Cz lip 02, 2020 9:53 am

Panowie, ratunku!

Przesadziłem wczoraj na myjce samoobsługowej i w lewym zegarze, gdzie jest prędkościomierz i licznik nie działa mi całkowicie podświetlenie. W prawym wszystko świeci elegancko, natomiast wskazówka od obrotomierza wpada w drgania. Im więcej obrotów, tym mocniej drga. Natomiast ten problem występował jeszcze przed nieszczęsną wizytą na myjce.

Dam radę usunąć te usterki samodzielnie, czy szukać jakiegoś mechanika od liczników? xsearch

Re: CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomi

Cz lip 02, 2020 10:24 am

Spróbuj najpierw osuszyć dobrze ten zegar. Możesz spróbować go samemu rozebrać i sprawdzić luty i styki. Ewentualnie potraktować to sprajem do styków, bo pewnie pośniedziały po zalaniu.
Przy okazji miernikiem możesz sprawdzić czy dochodzi napięcie. Jeśli nie to trzeba szukać przyczyny gdzie indziej.

Re: CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomi

Cz lip 02, 2020 10:39 am

Dobra, zacznę zatem od suszarki. :) Te podświetlenie liczę, że uratuję, bo pewnie jest więcej niż jedna żarówka w lewym zegarze, więc skoro nic nie świeci to musi brakować zasilania. Sam licznik elektroniczny i prędkościomierz działają bez zarzutów.

A co może być powodem tych drgań obrotomierza? Bo to na 100% miałem już wcześniej. Orientujesz się, czy obrotomierz w CBF500 otrzymuje sygnał cyfrowy, czy biegnie jakaś linka od silnika? (Bo wtedy może by pomogło nasmarowanie WD-40...)

Re: CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomi

Cz lip 02, 2020 10:41 am

Obrotomierz masz cyfrowy, prędkościomierz może być cyfrowy, albo na linkę.

Nieźle musiałeś go podtopić :naughty:

Re: CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomi

Cz lip 02, 2020 10:59 am

Ruszam dziś na 3 dniowy mototrip po Kaszubach to solidnie chciałem Hondzinę wyszorować. :wallbash:

Domyślam się, że to może być głównie skutek gęstej aktywnej piany którą zostawiłem na kilka minut... Bo samych zegarów z bliska nie pryskałem.

To jak ten obrotomierz jest cyfrowy, to co ja z nim mogę jeszcze zrobić, żeby tak nie drgał?

Re: CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomi

Cz lip 02, 2020 11:35 am

Życzę usunięcia usterki, tylko się wtrącę, że bardzo niepraktycznie jest myć moto przed takim wyjazdem.
Jak dojedziesz na miejsce - to już będzie cały w owadach...

Re: CBF500 Brak podświetlania w zegarach + falujący obrotomi

Cz lip 02, 2020 8:57 pm

CBF500 ma w zegarach po jednej żarówce do podświetlenia i obydwa są elektroniczne (obrotomierz i prędkościomierz).
Możliwe, że jak zalałeś i w miarę szybko osuszysz to wszystko wróci do normy - jak będziesz tak jeździł to możesz go usmażyć na amen.

Pzdr
Odpowiedz