Zepsute lusterko po pierwszej glebie.

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Zepsute lusterko po pierwszej glebie.

Postprzez Maximus » N sie 02, 2020 5:18 pm

Witajcie Drodzy Forumowicze!

Wczoraj byłem ze znajomym, który jeździ na BMW GS850 na motocyklowym tripie. Namówił mnie, żeby zjechać z asfaltu i się spróbować na szutrach i łąkach... Mimo, że moja dzielna CBF500 raczej nie została do tego zaprojektowana to bawiłem się przednio na takim off-roadzie! No do czasu, jak nie zauważyłem 30cm uskoku w trawie... :) Przednie koło wpadło nagle w dół i mnie katapultowało fikołkiem przez kierownicę... Na szczeście prędkość maks 30km/h więc poza obitymi klejnotami nic mi nie jest. Moto ma gmole i przewróciło się na trawę na lewą stronę, więc nawet rysy nie złapało.

Niestety przy fikołku uderzyłem ciałem w prawe lusterko i je wyłamałem z tego trzonu przy samym lusterku.

Obrazek

Jak sądzicie, czy da się to jakoś naprawić? Czy lepiej odpsuścić i kupić nowe? (Miałem oryginalne lusterka... xfool) Oryginału pewnie nie kupię, a wolałbym mieć oba identyczne.

Przesunąłem też klamkę hamulca w dół, co zaraz idę ogarnąć. Ale czy nie sądzicie, że przyciski od rozrusznika się przesunęły delikatnie do góry? (co zatem idzie manetka)

Z góry jak zawsze dziękuję za Wasze dobre rady! :cheers:

Swoją drogą tak mi się jazda po bezdrożach spodobała, że już zacząłem przegląd Africi Twin na OLX. :clap:
Avatar użytkownika
Maximus
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): So sie 17, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 31
Imię: Daniel
Motocykl: CBF 500 (2007)
W siodle: <100 kkm

Re: Zepsute lusterko po pierwszej glebie.

Postprzez homerinio7 » Wt sie 11, 2020 1:28 pm

Wydaję mi się, że nowe. Nawet chyba mam w schowku oryginalne, jak chcesz to wyślę Ci fotkę.
homerinio7
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): Cz sie 06, 2020 7:25 am
Imię: Szymon
Motocykl: CBF 500
W siodle: <100 kkm

Re: Zepsute lusterko po pierwszej glebie.

Postprzez raphi » N sie 30, 2020 9:51 am

A tą fotkę to zrobiłeś ale zapomniałeś włączyć aparat czy to tylko u mnie takie nieostre?
...ale co ja tam wiem.
Avatar użytkownika
raphi
Nightmare
 
Posty: 14107
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 6:41 am
Wiek: 46
Imię: Rafał
Motocykl: Osiołek
W siodle: 200-300 kkm

Re: Zepsute lusterko po pierwszej glebie.

Postprzez Turos » N sie 30, 2020 10:20 am

Kup nowe, kleje tego nie jest warte zachodu. Będzie się trzęsło i nic nie będziesz widzieć.
Zamienniki kosztują jakieś grosze
https://allegro.pl/oferta/lusterko-praw ... 6934648926
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7612
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 35
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości