Wycena serwisu CBF 600 SA

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez absens » N sie 02, 2020 5:51 pm

Cześć!
Czy moglibyście zerknąć na poniższą wycenę serwisu mojej Hondy CBF 600 SA, rocznik 2004. Suma spora, a z rzeczy, o których wiedziałem wcześniej, to wymiana łożyska główki ramy. Wycena z ASO Hondy w Warszawie. Moto ma 49 tys. km przebiegu i powiedziano mi, że po 48 tys. należałoby zrobić synchronizację cylindrów, regulację zaworów i wymienić olej w przednim zawieszeniu.
Czy ktoś może potwierdzić, czy takie elementy serwisu są wymagane przy takim przebiegu? I jak to wygląda cenowo z innymi warsztatami?

serwis wycena.png
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez buczekpan » N sie 02, 2020 8:14 pm

Wszystko zależy jaka jest historia motocykla i kiedy ostatnio był robiony serwis. Przy tym przebiegu i roczniku, zdecydowanie te zabiegi powinny być wykonane, nawet nie po raz pierwszy (oczywiście nie wszystkie).

Jeśli nie masz dwóch lewych rąk, to takie pozycje jak wymiana filtra pow., oleju, czy płynu chłodniczego, możesz wykonać samemu. Regulację zaworów, wymianę łożyska, czy synchronizację gaźników też się da, ale trzeba mieć o tym pojęcie, narzędzia i miejsce do wykonania naprawy, więc jednak polecam zostawić do wykonania w serwisie.

Co do części, możesz poszukać tańszych zamienników, a często oryginałów w tańszych cenach.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez zbyhu » N sie 02, 2020 8:23 pm

Regulacja zaworów i wymiana świec ma być co 24 tyś.km, więc przy 48tyś.km powinno być zrobione.
Olej z filtrem co 12 tyś.km, więc przy 48 tyś.km powinno być zrobione.
Łożysko główki - jak wykazuje zużycie, to się wymienia.
Synchronizację warto zrobić.

Z tej listy, jak masz potrzebę oszczędzić, to mógłbyś zrezygnować z serwisu zawieszenia, o ile nie przeciekają uszczelniacze.
Nie miałbym też problemu odłożyć na później wymianę płynu chłodniczego.
A olej z filtrem możesz zmienić sam, to bułka z masłem, też trochę oszczędzisz.
Obrazek
Avatar użytkownika
zbyhu
Nightmare
 
Posty: 7392
Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 6:14 pm
Lokalizacja: Rybnik
Wiek: 40
Motocykl: CBF1000, Tiger900GT
W siodle: >300 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez Turos » Pn sie 03, 2020 6:36 am

Z zawieszeniem i płynem ja bym jednak nie oszczędzał - to dwa ważne z punktu bezpieczeństwa elementy. Jak płyn jest już ciemny to należałoby go wymienić. Jak olej w zawieszeniu nie zmieniany od kilku lat to też bym zmienił, mimo, że uszczelniacze nie ciekną. Tam po kilku latach jest bagienko, a nie olej.
Ale płyn chłodniczy, olej w silniku z filtrem czy filtr powietrza wymienisz sam :)
...be brave like those Soldiers who die in a battle...
Avatar użytkownika
Turos
Nightmare
 
Posty: 7626
Dołączył(a): Pn lip 09, 2012 7:26 am
Lokalizacja: Otwock koło WWA
Wiek: 36
Imię: Robert
Motocykl: FZ6 Fazer
W siodle: <100 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez buczekpan » Pn sie 03, 2020 7:27 am

Jak uszczelniacze w lagach nie ciekną, to ja bym zmienił tylko olej. Można to zrobić samemu, wystarczy kilka kluczy. Litr oleju 15w do zawieszenia i po sprawie.

BTW, czy w ASO planują też czyścić gaźniki, czy tylko sama synchronizacja? Po 50 tyś to raczej skłaniał bym się do wyczyszczenia ich.
Varadero XL125 -> CBF600SA
Avatar użytkownika
buczekpan
Miłośnik
 
Posty: 617
Dołączył(a): Pn lis 27, 2017 9:06 am
Wiek: 43
Imię: Paweł
Motocykl: CBF 600SA
W siodle: <100 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez -patrick- » Pn sie 03, 2020 8:06 am

serio, chcesz 16letni motocykl serwisować w ASO?
jaki to ma sens...toż to ok 1/3 wartości całego motocykla.

rozumiem, że serwis musi kosztować, ale robiąc to poza ASO wydasz minimum 1/2 mniej.
170zł za filtr powietrza...trzymajcie mnie xrofl

nowy HifloFiltro kosztuje 1/3 tego.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4734
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez damikss » Pn sie 03, 2020 9:22 am

Warszawa to i ceny i zarobki inne.
damikss
Użytkownik
 
Posty: 112
Dołączył(a): N maja 18, 2014 2:45 pm
Imię: Damian
Motocykl: Honda nc 700s dct
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez -patrick- » Pn sie 03, 2020 9:26 am

damikss napisał(a):Warszawa to i ceny i zarobki inne.


już nie przesadzaj...dostęp do części jest wszędzie taki sam.
każdy z nas internet ma. kwestia jak i czy z niego korzysta.
Avatar użytkownika
-patrick-
Nightmare
 
Posty: 4734
Dołączył(a): Pn cze 17, 2013 7:23 am
Lokalizacja: Poznań
Imię: Patryk
Motocykl: KTM 1290 SAT
W siodle: <100 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez matek45 » Cz sie 06, 2020 6:35 am

@damikss ma rację. W Warszawie ceny są dużo wyższe ale to ze względu na utrzymanie. Ziemia jest tu droga i przez to wszystkie ceny są wyższe. Ostatnio byłem u gazownika w Warszawie to wymienił mi dwa filterki (standardowa akcja co 15k km) za 180zł! Oba filterki kosztują 10zł (jeden 4zł, drugi 6zł). Koleś zauważył moje zdziwienie i powiedział wprost, że utrzymanie warsztatu w Warszwie dużo kosztuje dlatego taka jest cena, choć zdaje sobie sprawę, że poza Warszawą mógłbym zapłacić ponad połowę mniej.
Koszty w samym ASO to już inna bajka. Ostatnio byłem w takim w Warszawie, bo chciałem wymienić olej w CBF 600 NA z 2006r. Miałem własny olej i filtr - chodziło o samą usługę. W Warszawie ciężko znaleźć miejsce, gdzie takie coś można zrobić samemu. Pod blokiem nie zrobię, bo zaraz ktoś na straż zadzwoni i jeszcze dostanę mandat - tacy ludzie. To w serwisie powiedzieli mi, że jak wszystko mam to 80zł! Jak sami zauważyliście, wymiana to bułka z masłem. Pojechałem do swojego rodzinnego domu i tam sobie wymieniłem w 20 minut.
matek45
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): N mar 31, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Piastów
Imię: Mateusz
Motocykl: CBF 600
W siodle: <100 kkm

Re: Wycena serwisu CBF 600 SA

Postprzez absens » Pn sie 10, 2020 10:02 pm

Dziękuję Wam za odpowiedzi, zwłaszcza te podpowiadające, które rzeczy powinny być zrobione. Pomogło mi to w podjęciu decyzji.
absens
Użytkownik
 
Posty: 43
Dołączył(a): Pt sie 31, 2012 1:30 pm
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Imię: Zbyszek
Motocykl: CBF 600 SA '04

Następna strona

Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości