Wyciek płynu chłodniczego Honda XX

Tu omawiamy ogólne zagadnienia techniczne, niezwiązane stricte z danym modelem motocykla
Regulamin działu Tu nie spamujemy, trzymamy się tematów czysto warsztatowych.
Spam będzie usuwany.

Wyciek płynu chłodniczego Honda XX

Postprzez XX_99 » Cz wrz 17, 2020 7:27 pm

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Wczoraj był gorący dzień a ja przebijałem się moim Xem przez jakże urocze Warszawskie korki. Po około 40 minutach wygrałem z przeznaczeniem i zajechałem do domu. Po postawieniu moto na kosie zauważyłem, że coś kapie… te kapanie po chwili zamieniło się w dość porządny strumyk… taki z serii „Prostata już nie ta ale jeszcze całkiem nieźle leci…” Pierwsza myśl to płyn hamulcowy… ale zbiorniczki wyrównawcze przód i tył były i są na max klamka od ham nie wpadała, nie robiła się miękka. Dodam tylko, że owa ciecz miała temperaturę pokojową… nie była gorąca, wrząca, parująca parząca… a jedynie lekko ciepła. Moto się nie zagotowało – przynajmniej wskaźnik temp cieczy był jeszcze daleki od zagotowania a wiatrak w sumie włączył się dopiero jak wjeżdżałem w bramę pod domem…


Dzisiejsze śledztwo wykazało, że poziom płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym pod siedzeniem określanym w serwisówce jako „rezerwowy zbiornik płynu chłodniczego” czy też „zbiornik rezerwy płynu chłodniczego” jest odrobinę poniżej „LOW” ponadto odkryłem że wężyk który wychodzi od góry z ww. zbiorniczka radośnie zwisa za silnikiem i przed amorkiem tylnego zawieszenia, kończy się on gdzieś w okolicach mocowania centralki i ewidentnie to z tego miejsca żgnęło wczoraj cieczą….

https://zapodaj.net/db62368732896.jpg.html

https://zapodaj.net/a99a7f23320b4.jpg.html

Moje pytania:
1. WTF? Co się w zasadzie stało? (moto mam 2 sezon, jeździłem w baaaaardzo gorące dni w korkach itp. I oprócz tego że rama się grzała, co jest normą w xxach to ciecze zawsze były ok...)
2. Czy owy wężyk powinien sobie swobodnie zwisać? I jaką on ma w zasadzie funkcję? Odpowietrzanie?
3. Czy to jakiś czynnik losowy ten wyciek czy awaria? Moje pierwsze wrażenie było takie że mocno rzygało jak stał na kosie... jak wstawilem na centralkę to jakby mniej... ale nie wiem czy to tylko wrażenie...

Z góry dziękuję za wszystkie nadesłane odpowiedzi.

Pzdr
XX_99
Nowicjusz
 
Posty: 1
Dołączył(a): Cz wrz 17, 2020 6:14 pm
Imię: Sebastian
Motocykl: CBR XX 1100
W siodle: 100-200 kkm

Re: Wyciek płynu chłodniczego Honda XX

Postprzez cerber » So wrz 19, 2020 5:13 pm

Przelew ma tak swobodnie zwisać ,a co do reszty to sprawdz korek chłodnicy czy nie przepuszcza.
Avatar użytkownika
cerber
Znawca
 
Posty: 431
Dołączył(a): Cz wrz 06, 2018 5:18 pm
Imię: Artur
Motocykl: cbf 1000 sc64
W siodle: 100-200 kkm


Powrót do Warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości